Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Wybory 2024

Wybory 2019: "jedynki" Lewicy i KO, opozycja do Senatu razem

Kolejne ugrupowania ujawniają swoich kandydatów, na których będziemy głosować 13 października. Zapraszamy na przegląd wydarzeń z toczącej się kampanii.

Poprzednio pisaliśmy o tym, że Sojusz Lewicy Demokratycznej, Partia Razem oraz Wiosna wystartują w wyborach pod szyldem SLD. Koalicja zjednoczonych partii lewicowych podała kandydatów, którzy zajmą pierwsze miejsca na jej listach. Liderem w "naszym" okręgu (z siedzibą w Bielsku-Białej) został Przemysław Koperski z SLD.

Liderów podało także Polskie Stronnictwo Ludowe, które startuje w wyborach wspólnie z ugrupowaniem Kukiz'15 pod nazwą PSL - Koalicja Polska. W Bielsku-Białej liście przewodzić będzie Mirosław Szemla wywodzący się z PSL.

Znamy także trzy pierwsze nazwiska na bielskiej liście Koalicji Obywatelskiej. "Jedynkę" otrzymała Mirosława Nykiel, "dwójkę" - Małgorzata Pępek, a trzecim kandydatem jest Mirosław Suchoń.

Wszystko wskazuje na to, że w wyborach do Senatu będziemy mogli głosować na polityków z połączonej listy wszystkich ugrupowań opozycyjnych. "Pakt senacki" podpisały Koalicja Obywatelska i Lewica, a do koalicji ma dołączyć także PSL i Kukiz'15.

Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała do tej pory 23 komitety. Termin rejestracji mija w najbliższy poniedziałek (26.08).

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-08-19 13:33:01
krzysztof.mm: Kopeć, Szwed, Puda, Macura... z pewnością niejeden pisior będzie miał m d ł o ś c i i gębą mu będzie krzywić, ale zagłosuje na nich - cóż, taka jest cena bagiennych kąpieli
2019-08-19 17:34:56
donekT: Sojusz z REWIZJONISTAMI, w znaczeniu dosłownym. W innym miejscu również z KONIUNKTURALISTAMI-POPULISTAMI. Co to za „LEWICA” uległa KORPOKRACJI, mająca w pogardzie człowieka pracy, przyczynę nierówności postrzegająca w płci, a nie kapitale, w żaden sposób niepróbująca przeciwstawić się polaryzacji ekonomicznej społeczeństwa w ujęciu kraju i globu (co faktycznie przekłada się na jakość demokracji), pogardzająca biedniejszym człowiekiem i mająca gdzieś egalitaryzm społeczny. Podobnie jak w przypadku PSL, klasa polityczna wyalienowała się od swego uznawanego za naturalny elektorat i utkwiła w tych swych fałszywie podjętych założeniach. Słowa Ryszarda Kalisza są do dziś aktualne // https://www.youtube.com/watch?v=TZbOa9FWqE4 // i inny przykład // https://www.youtube.com/watch?v=Hig5gF3Ub7k //. Współcześnie uznający się za LEWICĘ poszli w stronę SKRAJNEJ LEWICY (LEWACTWA). Kto na tym zyskuje, wyjaśnił Kalisz…
2019-08-19 17:35:38
donekT: Tak!!! Właśnie to // https://www.youtube.com/watch?v=Hig5gF3Ub7k // z dedykacją dla rzekomej, farbowanej lewicy będącej już pospolitą skrajną lewicą (lewactwem).
2019-08-19 17:42:58
donekT: Nasze forumowe trójkolorowe TRIO (jasper, krzysztof.mm, Mach) i spółka — wyciągnijcie wnioski, o ile jeszcze potraficie samodzielnie myśleć, a nie tylko powielać "mądrości" waszych GURU i przejawiać totalitarne skłonności.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: