Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Wybory 2024

Wybory 2019: lista PiS w okręgu bielskim, SLD zarejestrowane

Kampania wyborcza nabiera tempa. Poznajemy kolejne komitety wyborcze oraz kandydatów startujących z różnych ugrupowań. Swoją listę przedstawiło już w naszym okręgu Prawo i Sprawiedliwość.

Zacznijmy od nowo zarejestrowanych komitetów wyborczych. PKW wpisało m.in. takie ugrupowania jak Skuteczni Piotra Liroya-Marca (obecnego posła Kukiz'15), czy Sojusz Lewicy Demokratycznej (pod tym szyldem startuje tzw. Zjednoczona Lewica, w skład której wchodzi SLD, Wiosna Roberta Biedronia, Partia Razem). Pełna lista dostępna jest tutaj.

Interesująco wygląda lista kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w okręgu nr 27, z siedzibą w Bielsku-Białej. "Jedynką" jest Stanisław Szwed, a o mandat posła ubiegać się będzie także Ryszard Macura (były burmistrz Cieszyna i obecny wicewójt Istebnej). 

Ciekawy sondaż wyborczy przeprowadziła agencja Kantar dla stacji TVN. Respondentów zapytano o to, który temat powinien być najważniejszym podczas trwającej kampanii. Największy odsetek badanych wskazało kwestię stanu służby zdrowia (55%), programów socjalnych (34%) i ochrony środowiska (34%). Pełne wyniki poniżej: 

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

12
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-08-17 09:35:33
b.w.: Coś za często lubi palma odbijać do głowy tym " Ryśką"
2019-08-17 09:53:08
donekT: Naszym kandydatom na posłów chciałbym zwrócić uwagę na narastający wpływ emocji i nienawiści w polityce, w szczególności ze strony skrajnej lewicy (lewactwa) i poszczególnych jaczejek i organizacji, nawiązujących i czerpiących wzór z pewnych swych zachodnich, ZWŁASZCZA FUNKCJONUJĄCYCH W NIEMCZECH, odpowiedników np. ANTIFY. Tymczasem, jak się okazuje, osoby przedstawiające się, jako powiązane z pewną skrajnie lewicową (lewacką) organizacją ANTIFA w Portland w USA zaatakowały człowieka należącego do jednej z uznawanych powszechnie mniejszości seksualnej i etnicznej (homoseksualista i Wietnamczyk). Osoba została oblana szybko schnącym betonem, ukrytym w pojemnikach po Milk shake'ach, skopana i pobita. Jak się okazuje, nie był to przypadek odosobniony. Osoby przedstawiające się jako powiązane z ANTIFĄ atakują również ludzi starszych. Rozważa się kroki mające na celu UZNANIE W USA SKRAJNIE LEWICOWEJ (LEWACKIEJ) ANTIFY ZA ORGANIZACJĘ TERRORYSTYCZNĄ. //https://www.youtube.com/watch?v=K-yFi1YgrVc// i // https://www.youtube.com/watch?v=8WzMZxT-41k //
2019-08-17 09:54:33
donekT: Jak donosi "Rzeczpospolita" Po deklaracji prezydenta Donalda Trumpa, według której w USA rozważane jest uznanie Antify za organizację terrorystyczną, hasło "Jestem Antifa" (#IchbinAntifa) zyskuje popularność na (SIC!) niemieckim Twitterze. "Rozważane jest uznanie ANTIFY, tchórzliwych radykalnych lewicowych wariatów, którzy biją (tylko nie biorących udziału w walce) ludzi po głowach kijami bejsbolowymi, za organizację terrorystyczną" - napisał w sobotę na Twitterze prezydent USA Donald Trump. Dodał, że taki ruch ułatwiłby pracę policji. Antifa to "lewicowa anarchistyczna organizacja terrorystyczna, która rutynowo ucieka się do przemocy, by zastraszać i karać swych politycznych przeciwników". W lipcu policja stanu Waszyngton zastrzeliła mężczyznę, który usiłował podpalić ośrodek imigracyjny w mieście Tacoma. W liście wysłanym wcześniej do znajomych, mężczyzna określił się jako anarchista i zwolennik Antify. Pod koniec czerwca zwolennicy organizacji zostali oskarżeni o pobicie konserwatywnego dziennikarza Andy'ego Ngo podczas manifestacji w Portland. Po deklaracji Trump, hasło "Jestem Antifa" (#IchbinAntifa) stało się najszybciej zyskującym popularność na (SIC!) niemieckim Twitterze. "Przemoc jako środek walki politycznej musi być zakazana i prawnie ścigana - musi to być demokratycznym konsensusem, przekraczającym granice partyjne i ideologiczne" - napisali policjanci.// https://www.rp.pl/Polityka/190729393-Antifa-organizacja-terrorystyczna-w-USA-Reakcja-niemieckiego-Twittera.html//
2019-08-17 10:06:31
donekT: Miejmy tylko nadzieję, iż w Polsce na problem zostanie zwrócona uwaga, zanim zacznie dochodzić do podobnego rodzaju ekscesów. Prowokacje ze strony pewnej grupy środowisk skrajnie lewicowych (lewackich) bojówkarzy nasilają się, również w regionie. Są to grupy działające w zorganizowaniu, dzielące się zakresem obowiązków i poszczególnymi rodzajami działalności, występujące rzekomo w obronie pewnego rodzaju ideologii i posuwające się, przynajmniej rozważające taką możliwość, do działań radykalnych. Osoby sympatyzujące, czy przynależące do pewnej kategorii grup kierują się emocjami i nienawiścią, zwłaszcza względów swych przeciwników politycznych, których traktują przez pryzmat wrogów. Warto przypomnieć, iż już kilka lat temu w kawiarni prowadzonej przez pewną organizację zajmującą się rzekomo jedynie działalnością intelektualną znaleziony przez Policję został całkiem pokaźny składzik. // https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/palki-kastety-gaz-w-siedzibie-krytyki-politycznej,190547.html //. Co ciekawe na terenie kawiarni azyl swego czasu znaleźli podejrzanie się zachowujący "goście" z Niemiec.
2019-08-17 10:20:45
donekT: Chciałbym zwrócić uwagę, iż zachowywanie bierności i zdystansowanie do sprawy, obserwowane także ze strony obecnie rządzącej partii, względem stopniowego nasilania się postaw nienawiści ze strony owych organizacji i ich sympatyków o charakterze politycznym i skrajnie lewicowym (lewackim). Nie prowadzi do samoistnego wygaszenia problemu, ale stopniowej eskalacji przemocy, zwłaszcza w na tle politycznym, wymierzonej i kierowanej także w osoby, które wystarczy, iż nie wspierają lub nie zachowują przyjaznej neutralności względem działań prezentowanej grupy organizacji o charakterze skrajnie lewicowym (lewackim). Jeżeli nie chcemy mieć skopiowania na polski grunt radykalnych działań pewnych grup o charakterze skrajnie lewicowym (lewackim), już obecnie powinny zostać podjęte odpowiednie kroki. Przypominam, iż partia/koalicja rządząca ma takie możliwości. Pomijam już powiązanie owych organizacji z politykami zajmującymi decyzyjne stanowiska w UE i zgodność ich postulatów z charakterem działalności, odniesieniami i ideologią owych grup.
2019-08-17 10:25:48
donekT: Nasze forumowe trójkolorowe TRIO (krzysztof.mm, jasper, Mach) i spółka & co??? ANTIFA jest fajna??? PS Czyje zbrojne ramię stanowi ANTIFA, organizacji o jakim charakterze? Czy nie mamy już do czynienia z sytuacją istnienia całego FRONTU jak np. w latach 30. XX wieku?
2019-08-17 10:32:23
donekT: W końcu, jakie działające w Polsce organizacje współpracują, nawiązują, czerpią inspirację lub wyrażają podobne nastawie poglądowe jak ANTIFA? Nasze forumowe trójkolorowe TRIO (krzysztof.mm, jasper, Mach) i spółka & co???
2019-08-17 10:57:56
jasper: Tepy lud mysli, ze premier Morawiecki jako jedynka na katowickiej liscie wyborczej bedzie ten region reprezentowal. Nie zna naszego regionu, nie rozumie naszej slaskosci. Niemal udaje, ze on Slazak. Gdzie byl pan premier, gdy probowano naszemu regionowi nadac status jezyka regionalnego, by go przed obumieraniem ochronic. Otoz jak caly PiS odmowil „godce“ pomocy w przetrwaniu. Toz to kpina dla Slaska i Slazakow, zeby wystawiac pana premiera na boj o slaska dusze ! Pan premier reprezentuje najbardziej antyslaska ze slaskich partii. Czy to nie politycy PiS jak jeden maz odmawiali uznania jezyka slaskiego, mowiac, ze slaskosc to ukryta opcja niemiecka i ze na Slasku natezenie patologii jest bardzo duze. Czy takie slowa mozna zapomniec !!! Nie dajcie sie zwiesc pieknym slowkom i obietnicom przedwyborczym PiS !
2019-08-17 11:13:52
donekT: jasper-Q napisałeś cytat "bedzie ten region reprezentowal. Nie zna naszego regionu, nie rozumie naszej slaskosci. Niemal udaje, ze on Slazak (...) status jezyka regionalnego" koniec cytatu. jasper-Q Parlament to nie izba samorządowa, parlamentarzysta ma myśleć o interesie państwa, w pierwszej kolejności, nie swego regionu. PS jasper-Q Jak Ty rozumiesz pojęcie "Ślązak"??? Czymże jest ów język regionalny??? O jakiej "naszej slaskości" piszesz? No śmiało jasper-Q, wykaż się swą wiedzą lub jak zwykle jej brakiem.
2019-08-17 11:14:31
donekT: Jeżeli chodzi o charakter państwa. Chciałbym niektórym przypomnieć, iż KONSTYTUCJA świadczy o jego unitarnym, a nie zdecentralizowanym charakterze. Zdaje się, iż pewna opcja polityczna w odniesieniu do charakteru państwa ma odmienne zdanie, także w stosunku do treści prezentowanej w KONSTYTUCJI, (nie tylko w tej kwestii, np. sprawa rodziny, etc.). Co ciekawe DECENTRALIZACJA, REGIONALIZACJA i przeciwstawianie dużych ośrodków miejskich oraz regionów państwu narodowemu (WYKREOWANIE SYTUACJI DWUWŁADZY) jest zgodne z pewną "proeuropejską" polityką. W historii, w pewnym państwie mieliśmy już z czymś podobnym do czynienia.
2019-08-17 11:20:15
donekT: jasper-Q Jakoś pomijasz temat przemocy doświadczanej ze strony osób nawiązujących do ANTIFY, przyzwolenia na działanie tej organizacji, zwłaszcza w Niemcach, powiązań poszczególnych grup skrajnie lewicowych (lewackich) zwłaszcza z decydentami politycznymi UE. Czyżby te kwestie były dla Ciebie jasper-Q niewygodne lub, co gorsza, przekraczały twoje intelektualne możliwości? Może Ty jasper-Q po prostu nie masz elementarnej wiedzy w zakresie przedstawionych tematów? Może coś innego?
2019-08-19 13:33:29
krzysztof.mm: Kopeć, Szwed, Puda, Macura... z pewnością niejeden pisior będzie miał m d ł o ś c i i gębą mu będzie krzywić, ale zagłosuje na nich - cóż, taka jest cena bagiennych kąpieli
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: