Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Wybory 2024

Cieszyn: pierwsza sesja

7 maja w Sali Sesyjnej cieszyńskiego Ratusza podczas I sesji Rady Miejskiej Cieszyna IX kadencji nowo wybrani Radni i Burmistrz Miasta Cieszyna złożyli uroczyste ślubowanie.

Za nami I sesja Rady Miejskiej Cieszyna, podczas której nowo wybrani Radni odebrali zaświadczeń o wyborze na radnego z rąk przewodniczącej Miejskiej Komisji Wyborczej, a następnie złożyli ślubowanie. Tego dnia zaświadczenie o wyborze na Burmistrza odebrała i ślubowanie złożyła także wybrana na kolejną kadencję Burmistrz Gabriela Staszkiewicz (Pisaliśmy: Cieszyn: oficjalnie Gabriela Staszkiewicz Burmistrzynią ).

Po złożeniu ślubowania dokonano wyboru Komisji Skrutacyjnej, a następnie radni w tajnym głosowaniu wybrali skład prezydium Rady Miejskiej. Przewodniczącym został Janusz Kołder a na jego zastępców wybrano: Joannę Kuleszę-Ziobrowską i Pawła Grzybowskiego.

W skład Rady Miejskiej IX kadencja (lata 2024-2029) weszli (alfabetycznie): 

Anna Babik, Ewa Banot, Joanna Buzek, Paweł Czycharowski, Krzysztof Golec, Marcin Goryczka, Paweł Grzybowski, Paweł Jasiński, Wiesław Kluz, Janusz Kołder, Joanna Kulesza-Ziobrowska, Władysław Macura, Jan Potysz, Krzysztof Pszczółka, Agata Rucka, Jakub Skałka, Marek Szczypka, Monika Szlauer, Cezary Tomiczek, Jerzy Wałga, Joanna Wowrzeczka.

 

Zapis sesji TUTAJ.

 

NG/mat.pras.

 

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2024-05-10 17:33:38
Ruben: Może nowa Rada Miasta znalazłaby czas na pochylenie się nad perturbacjami, jakie obecnie przeżywa kino Piast. Podpowiem. Aby raz na zawsze rozwiązać wszelkie problemy z związane cieszyńskim kinem to wzorem Teatru Elektrycznego w Skoczowie trzeba: - włączyć je do struktur Domu Narodowego, bo to przecież własność miasta. - zatrudnić w DM całą obecną ekipę do prowadzenia kina, a przede wszystkim Pana Marka Mendrocha. - pozyskać porządny grant na kapitalny remont kina. Powstało by wtedy klimatyczne, wielofunkcyjne i wygodne kino z małą sceną koncertową, z kawiarnią i salą wystawową. Proste.
2024-05-10 21:29:08
one: Źródłem problemów kina "Piast" są nie tylko podatki ale... repertuar i generalnie kondycja X muzy. Czasy w których każdego roku pojawiało się kilka filmów na które brakowało w kasach biletów bezpowrotnie minęły (lata 90-te). Obecnie Marvel, bzdury 3D a wszystko posypane wokeizmem. Jakie pokolenie - taka kinematografia. Jeżeli jest jakiś film w roku godny obejrzenia to jest to wyjątkowy rok (w tym roku była to "Diuna 2"). I kolejna kwestia. Kino w tej formie w jakiej funkcjonuje jest prawie doskonałe - brak popcornu, chamskich zachowań znanych z multipleksów, siorbających oskarków i julek. Komentarz o braku możliwości płatnością karty naprawdę mnie rozbawił (polecam podejście naszych południowych sąsiadów). Kino nie wymaga remontu - jest wspaniałe, wciąż przesycone tym samym zapachem jaki człowiek pamięta z seansów organizowanych przez śp. Mariana Sabatha. Jeśli miałbym doradzić coś Właścicielowi to więcej pokazów klasyki, którą ludzie chcieliby nadrobić oglądając w kinie. A miejsce po sali gdzie wyświetlano pokazy na VHS (kto to pamięta?) a później funkcjonowała wypożyczalnia kaset VHS niech zostanie wydzierżawione pod kawiarnię. I jeszcze jedno - brakuje mi wypuszczania widzów drugim wyjściem - ot tak po prostu kiedyś było.
2024-05-11 08:15:04
Drachenblut: Caryca Gabriela zawiązała koalicję z Pisem.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: