Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Wybory 2024

Wiślańska sesja bez zaskoczeń

W dniu 7 maja odbyła się inauguracyjna sesja Rady Miasta Wisła w kadencji 2024-2029. Nie było zaskoczeń ani większych zmian.

Przypomnijmy, w Wiśle wybory do Rady Miasta nie odbyły się, gdyż tylko jeden komitat wystawił tam po jednym radnym w każdym okręgu i były to w większości radni, którzy zasiadali w radzie w poprzedniej kadencji (jedyna różnica to w Okręgu 5 niekandydującego Rafała Skurzoka zastąpił Henryk Podżorski). W takiej sytuacji zgłoszeni kandydaci stali się automatycznie radnymi. Pialiśmy: W Wiśle wyborów nie będzie, Nietypowe ale wybory w Wiśle 

Nowi – „starzy” radni zostali we wtorek podczas Pierwszej Sesji Rady Miasta uroczyście zaprzysiężeni.

- Pierwsza część sesji miała uroczysty charakter, a prowadził ją Radny-Senior Piotr Pinkas. Radni odebrali zaświadczenia o wyborze na radnego oraz złożyli ślubowania. Wybrano również Przewodniczącego Rady Miasta, którym został dotychczasowy przewodniczący - Janusz Podżorski. Na funkcję wiceprzewodniczącego wybrano Zdzisława Pilcha. Radni wybrali także składy poszczególnym komisji oraz ich przewodniczących – informuje Urząd Miasta w Wiśle. 

Podczas tej sesji Burmistrz Miasta Wisła, Tomasz Bujok odebrał swoje zaświadczenie o wyborze na włodarza miasta po raz trzeci i wspólnie z radnymi złożył ślubowanie.

Skład Rady Miasta Wisła na IX kadencję (alfabetycznie):

Roman Cieślar, Stanisław Cieślar, Barbara Kędzior, Piotr Madzia, Alicja Pilch, Tadeusz Pilch, Zdzisław Pilch, Piotr Pinkas, Henryk Podżorski, Janusz Podżorski, Piotr Polok, Andrzej Szalbót, Bronisław Szalbót, Sławomir Wantulok, Mirosław Wójcik,

 

NG/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: