Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Wybory 2024

Inauguracja w Jaworzu

Za nami inauguracyjna sesja IX kadencji Rady Gminy Jaworze. Kto został Przewodniczącym Rady?

Nowa Rada Gminy to (w kolejności alfabetycznej): Jan Bathelt, Jan Bożek, Tomasz Gwóźdź, Lucyna Hoin-Zypser, Krzysztof Kleszcz, Roman Kruczek, Magdalena Krzemień, Dorota Mamorska, Agnieszka Nieborak, Dariusz Nowak, Edward Podstawny, Klaudia Racławska, Wojciech Strach, Sławomir Tomala, Roman Urbaś.

Uroczysta, inauguracyjna sesja Rady Gminy Jaworze IX kadencji odbyła się 7 maja o godz. 13.00 w Domu Gminnym „Pod Harendą”. Obrady rozpoczął tradycyjnie najstarszy radny, wybrany w ostatnich wyborach samorządowych w Jaworzu – Edward Podstawny.

Następnie przewodnicząca Gminnej Komisji Wyborczej Elżbieta Pilch wręczyła radnym zaświadczenia o wyborze. Tuż po tym oficjalnym przekazaniu dokumentów każdy z obecnych radnych złożył ślubowanie.

Zaświadczenie o wyborze otrzymała również nowo wybrana wójt gminy Jaworze – Anna Skotnicka-Nędzka, która przed radnymi również złożyła uroczyste ślubowanie. Już w nowej roli, wójt wygłosiła kilkuminutowe przemówienie, w którym podziękowała mieszkańcom za zaufanie i nakreśliła plan na najbliższe 5 lat kadencji.

Chciałam zapewnić mieszkańców, że obecna tutaj Rada i ja będziemy wsłuchiwać się w głosy wszystkich mieszkańców. Jestem otwarta na dialog, porozumienie i kompromis prowadzący do rozwoju Jaworza. Dołożę wszelkich starań, aby nie zawieść moich wyborców, a zarazem przekonać do moich działań mieszkańców, który w tych wyborach widzieli dla Jaworza inny kierunek działania – zapewniała w swojej wypowiedzi Anna Skotnicka-Nędzka.

Kolejnym punktem sesji był wybór prezydium Rady Gminy. W tajnym głosowaniu, poprzez wrzucenie przez radnych kart do urny, wybrano Przewodniczącą Rady Gminy, którą została Agnieszka Nieborak, doświadczona działaczka samorządowa, wiceprzewodnicząca tego gremium w poprzedniej kadencji. Za jej wyborem zagłosowali wszyscy obecni radni.

Na wiceprzewodniczących nowej Rady Gminy, w analogicznej jak poprzednio procedurze wybrano Tomasza Gwoździa i Magdalenę Krzemień – również reprezentujących mieszkańców Jaworza w poprzedniej kadencji Rady. Za ich wyborem również zagłosowali wszyscy obecni na sesji radni.

W trakcie inauguracyjnej sesji ukonstytuowały się także komisje problemowe Rady Gminy Jaworze:

Komisja Budżetu i Finansów 

Dorota Mamorska – przewodnicząca

Jan Bathelt

Roman Kruczek

Klaudia Racławska

Wojciech Strach

Komisja Rozwoju Lokalnego

Sławomir Tomala – przewodniczący

Tomasz Gwóźdź

Krzysztof Kleszcz

Magdalena Krzemień

Agnieszka Nieborak

Dariusz Nowak

Komisja Środowiska i Przestrzeni Publicznej

Jan Bathelt – przewodniczący

Jan Bożek

Agnieszka Nieborak

Edward Podstawny

Wojciech Strach

Sławomir Tomala

 

Komisja Samorządu i Społeczeństwa Obywatelskiego

Edward Podstawny – przewodniczący

Tomasz Gwóźdź

Magdalena Krzemień

Lucyna Hoin-Zypser

Dorota Mamorska

Dariusz Nowak

Wojciech Strach

 

Komisja Skarg, Wniosków i Petycji

Krzysztof Kleszcz – przewodniczący

Lucyna Hoin-Zypser

Dariusz Nowak

Klaudia Racławska

 

Komisja Rewizyjna

Roman Kruczek – przewodniczący

Jan Bożek

Lucyna Hoin-Zypser

Klaudia Racławska

Na zakończenie sesji radni przyjęli uchwałę w sprawie wynagrodzenia wójta gminy – utrzymując je na dotychczasowym poziomie. W inauguracyjnej sesji Rady Gminy Jaworze IX kadencji wzięli również udział Ewelina Domagała – sekretarz gminy, Krzysztof Śliwa – skarbnik gminy oraz naczelnicy wydziałów Urzędu Gminy, kierownicy jednostek organizacyjnych, dyrektorzy placówek oświatowych i instytucji kultury oraz mieszkańcy Jaworza.

 

NG/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: