Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Wybory 2024

Wyborcza karuzela ruszyła  

7 kwietnia 2024 roku odbędzie się pierwsza tura wyborów samorządowych. Ponownie o głosy wyborców będą ubiegali się m.in. Tomasz Branny, wójt Dębowca oraz Łucja Michałek-Chudecka, wójt Istebnej. Andrzej Kondziołka, wójt Zebrzydowic poinformował nas natomiast, że nie będzie się kolejny raz starał o to stanowisko.

 Tomasz Branny w rozmowie z naszym portalem powiedział, że zamierza poddać się ocenie mieszkańców. - Czy odpowiada im moja działalność i praca radnych, bo wiadomo, że robimy wszystko wspólnie – podkreślił.

 Wójt dodał, że chce również sfinalizować inwestycje rozpoczęte w trakcie mijającej kadencji m.in. salę gimnastyczną w Dębowcu, która jest obecnie przebudowywana. – Sala ma być gotowa końcem sierpnia. Chcemy także rozbudować publiczne przedszkole w Dębowcu. Projekt już mamy – wyjaśnił Tomasz Branny. Podkreślił, że w następnej kadencji planuje zająć się kompleksowo pawilonem sportowym w Simoradzu.

O głosy mieszkańców Cieszyna będzie starała się Gabriela Staszkiewicz, burmistrz miasta. - Myślę, że przez te pięć lat udowodniliśmy, że jesteśmy odpowiednimi osobami na odpowiednich miejscach. Pracujemy zespołowo i staramy się robić wszystko dla mieszkańców Cieszyna - powiedziała w ubiegłym roku, podczas jednego ze spotkań online z mieszkańcami.

Swój start zapowiedział również Tomasz Bujok, burmistrz Wisły, który także chce kontynuować rozpoczęte projekty i podjąć nowe wyzwania.

Ponownie o stanowisko burmistrza Skoczowa będzie ubiegał się Mirosław Sitko, obecny włodarz miasta. Zdecydowany jest również Janusz Żydek, wójt Chybia.

Także Anna Grygierek, burmistrz Strumienia będzie ponownie ubiegała się o głosy mieszkańców.

W samorządzie powiatowym chce również dalej pozostać Mieczysław Szczurek, obecny starosta cieszyński, który będzie kandydował w najbliższych wyborach do rady powiatu.

Andrzej Kondziołka, wójt Zebrzydowic poinformował nas natomiast, że nie będzie się kolejny raz starał o to stanowisko.

Rządowe Centrum Legislacji ogłosiło projekt rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie zarządzenia wyborów do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw i rad dzielnic oraz wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.
Do 12 lutego należy zawiadomić PKW lub właściwego komisarza wyborczego o utworzeniu komitetu wyborczego, do 4 marca zgłosić listy kandydatów na radnych w wyborach do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw do 14 marca kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

Druga tura wyborów odbędzie się 21 kwietnia.

(ach)

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2024-01-19 12:16:26
edward pilich : Co to zmieni jak nie ma kasy
2024-01-19 14:59:08
GusGus: Pani Wójt z Istebnej po porażce w wyborach parlamentarnych, moim skromnym zdaniem, powinna startować do Europarlamentu! Poszerzać horyzonty a nie znowu się pchać na wójta do Istebnej z której chciała się wyrwać.
2024-02-01 21:44:50
MMM111: Dla dobra powiatu to by się ta paniczka z Istebnej mogła na księżyc wybrać. Horyzonty poszerzy, a wstydu dla regionu będzie mniej. Szerokości!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: