Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Wybory 2024

Pełne wyniki wyborów w regionie (aktualizacja)

Na stronie Państwowej Komisji Wyborczej zaczynają się pojawiać wyniki wyborów z poszczególnych powiatów i gmin. Jak wynika z danych, mieszkańcy naszego regionu oddali najwięcej głosów na Prawo i Sprawiedliwość.

W powiecie cieszyńskim, według wstępnych szacunków, Prawo i Sprawiedliwość zdobyło 30 240 głosów, co przełożyło się na wynik procentowy 43,55%. Drugi wynik zanotowała Koalicja Obywatelska (18 957 głosów - 27,17%), a trzeci Sojusz Lewicy Demokratycznej (9 321 - 13,36%). 5810 głosujących poparło Polskie Stronnictwo Ludowe (8,33%), a 5 431 wyborców zakreśliło na karcie głosowania kandydatów Konfederacji Wolność i Niepodległość (7,79%). Warto jednak podkreślić, że nie są podane wyniki z samego Cieszyna, które mogą wpłynąć na ostateczne poparcie dla partii w regionie.

Wynik frekwencyjny powiatu podany na stronie PKW nie jest jeszcze miarodajny z tego samego powodu. We wszystkich pozostałych miejscowościach powiatu cieszyńskiego oscyluje on wokół 60%.

Gdy tylko pojawią się wyniki z Cieszyna, będziemy aktualizować ten tekst. Rezultaty wyborcze z poszczególnych miejscowości będziemy podawać w osobnych artykułach.

Aktualizacja

Na stronie PKW dostępne są już wyniki wyborów w Cieszynie - mamy zatem pełen obraz sytuacji. Przedstawia się on następująco (jeśli chodzi o powiat cieszyński):

  • Prawo i Sprawiedliwość - 41,48%
  • Koalicja Obywatelska - 28,3%
  • Sojusz Lewicy Demokratycznej - 14,31%
  • Polskie Stronnictwo Ludowe - 8,19%
  • Konfederacja Wolność i Niepodległość - 7,72%

Ostateczna frekwencja w naszym regionie wyniosła 62,3%. Najwyższy wynik zanotował Ustroń - 64,82%, niewiele niższe Cieszyn - 64,16% i Zebrzydowice - 64,02%. Pełne dane dostępne są tutaj - LINK.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: