Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Wybory 2024

Ogromne zainteresowanie

W poniedziałek minął termin rejestracji komitetów w wyborach samorządowych. W bielskiej Delegaturze Krajowego Biura Wyborczego zarejestrowało się ich więcej, niż w 2018 roku.

  - Pięć lat temu zarejestrowaliśmy 222 komitety. Obecnie jest ich 265, plus 11 stowarzyszeń – wyjaśnił Andrzej Adamek, dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Bielsku-Białej. 

 Zdaniem dyrektora Adamka tak duża liczba komitetów świadczy o tym, że ludzie wierzą w samorząd. - Te wybory z punktu widzenia lokalnej społeczności są najważniejsze – podkreślił.

 Jeżeli chodzi o Śląsk Cieszyński, to o mandaty w nadchodzących wyborach będzie ubiegało się 48 komitetów. Wśród nich są m.in. KWW Wspólnie dla Mieszkańców w Marklowicach, KWW Kochamy Gminę Zebrzydowice, KWW Bezpieczna i Przyjazna Gmina Hażlach, KWW Projekt Ustroń, KWW Wspólnie dla Dobra Gminy Skoczów, KWW Przypomnieć o Cisownicy, KWW Gmina Dębowiec Naszym Domem, KWW z sercem dla Gminy Skoczów. Rejestr wszystkich komitetów dostępny jest na stronie Państwowej Komisji Wyborczej.

 Do Państwowej Komisji Wyborczej zawiadomienia kierowały komitety wyborcze partii politycznych, koalicji oraz te, które zamierzają wpisać kandydatów więcej niż w jednym województwie. Już zarejestrowały się m.in.: Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska, KW Normalny Kraj, KW PiS, KW Samoobrona, KW Ślonzoki Razem oraz KW Stowarzyszenie Obywatele i Sprawiedliwość.

Zgodnie z kalendarzem wyborczym do 4 marca, do godziny 16.00., komitety mają czas na zgłoszenie w terytorialnych komisjach wyborczych  list kandydatów na radnych do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw. 

14 marca o godzinie 16:00 mija natomiast czas na zgłoszenie gminnym komisjom wyborczym kandydatów na wójtów, burmistrzów oraz prezydentów miast.

Pierwsza tura wyborów samorządowych odbędzie się 7 kwietnia. Druga –21 kwietnia.

(ach)

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: