Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Wybory 2024

O wyzwaniach dla rady powiatu i Sejmiku

Kandydaci do rady Powiatu Cieszyńskiego oraz reprezentanci powiatu cieszyńskiego do Sejmiku Województwa Śląskiego reprezentujący komitet wyborczy Porozumienie dla samorządów oraz Koalicja Obywatelska spotkali się w Cieszynie, by przedstawić się i porozmawiać o wyzwaniach, które czekają powiat cieszyński i województwo śląskie w najbliższych miesiącach i latach.

Spotkanie, które otworzyła Sylwia Cieslar Sylwia Cieślar – kandydatka na wójta gminy Goleszów, odbyło się w piątek, 22 marca.- 7 kwietnia wybierzemy wójtów i burmistrzów, radnych miejskich, gminnych, powiatowych oraz wojewódzkich. Wszyscy oni będą ze sobą współpracować, ale to od naszych głosów zależy, czy wybierzemy reprezentantów, którzy postawią na porozumienie ponad podziałami i współpracę – powiedziała Sylwia Cieślar.

Gościem honorowym spotkania był europoseł Jan Olbrycht, który opowiadał m.in. o tym jak będzie wyglądała kwestia korzystania z unijnych środków, które już wkrótce trafia do województwa śląskiego, a więc także powiatu cieszyńskiego w ramach Krajowego Planu Odbudowy. Jak się okazuje najważniejsza będzie gotowość samorządów do wykorzystania środków zgodnie z ich przeznaczeniem, co będzie wymagało od nich m.in. ściślej współpracy, zaangażowania oraz odwołania się do zdobytego w minionych latach doświadczenia.

Komitet Wyborczy Wyborców Porozumienie dla samorządów przygotował listy z kandydatami do rady powiatu cieszyńskiego, we wszystkich 7 okręgach. W sumie na liście nr 18 zarejestrowanych zostało 43 kandydatów i kandydatek. Z kolei na liście KKW Koalicja Obywatelska do Sejmiku Województwa Śląskiego znalazło się 3 reprezentantów powiatu cieszyńskiego.

red/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2024-03-24 21:21:52
Mach: Spotkali się by porozmawiać o wyzwaniach, które czekają powiat cieszyński i województwo śląskie??? Może byście coś napisali na temat tych wyzwań, o których żeście rozmawiali- czy to jakaś tajemnica? A może tylko to jakaś mowa- trawa? Wyzwania ,bliżej nie określone, coś między pokojem a wojną i trudno coś konkretnego w formie wezwania podnieść? Pani Sylwio, coś pani wspomina o pracy ponad podziałami, a przecież spotkanie w DN ,Porozumienia dla samorządów i Koalicja Obywatelska właśnie stanowią o tych podziałach- przecież to nie było spotkanie wszystkich reprezentacji komitetów wyborczych a tylko określonej zawężonej reprezentacji- pani w ogóle wie o czym mówi???Przecież do powiatu kandyduje 288 chętnych. Reprezentuje Pani jakiś bliżej nieokreślony Front Jedności Narodu ,że wypowiada się pani w imieniu wszystkich głosujących? Niech pani jeszcze raz przeczyta sobie ten tekst wytłuszczony ... 7 kwietnia ... i dalej ..., którzy postawią na porozumienie ponad podziałami i współpracę- powiedziała Sylwia Cieślar. Nie musi nas Pani czarować ogólnikami -konkurencja jest zdrowa a zabrakło jej w gminie Goleszów - wyborca i tak wie lepiej.
2024-03-25 07:37:04
Marx.: Nie udało się kaczystom przejąć władzy w samorządach, od centralnego żłobu suweren ich kopniakami przegonił, będzie dobrze.
2024-03-25 11:14:00
Mach: Myślę ,że Pani Sylwio o porozumieniu między podziałami tj. pomiędzy poszczególnymi komitetami wyborczymi będzie można mówić po wyborach i uzależnić to należy od ilości uzyskanych mandatów przez poszczególne komitety wyborcze, które poczują swoją siłę jeśli uzyskają większość w samorządach lub będą skazani na porozumienia gdy takiej większości nie uzyskają a przecież ktoś musi rządzić.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: