Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Wybory 2024

Mirosław Sitko – kandydat na burmistrza Skoczowa

Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy Gminy Skoczów! Przed nami kolejne wybory samorządowe, a w Państwa rękach – decyzja o przyszłości i kierunku rozwoju Naszej Gminy. Na tym właśnie polega demokracja, dzięki której to właśnie my – obywatele – mamy wpływ na to, w jakim kierunku będzie się rozwijać region, w którym mieszkamy. Dlatego dzisiaj chciałbym zaprezentować Państwu Komitet Wyboczy Wyborców Mirosława Sitko.

Szanowni Państwo, jak już kilkakrotnie wspominałem, miniona kadencja była szczególnie trudna, a jednocześnie dłuższa niż poprzednie. Wszyscy musieliśmy mierzyć się z problemami związanymi z pandemią, która bardzo ograniczyła aktywność ludzką i „pozamykała” dużą część z nas w domach. Później przyszły wojna na Ukrainie i skokowo wzrastające koszty energii, a w końcu inflacja. Tak trudnej kadencji nie było od początku istnienia samorządów, czyli od 1990 roku. Podtrzymuję jednak, że pomimo tych trudności i ograniczeń Nasza Gmina rozwija się bardzo dynamicznie, co jest możliwe między innymi dzięki dobrej współpracy rady miejskiej i burmistrza – które to stanowisko, dzięki Państwa zaufaniu, pełnię od ponad dziewięciu lat.

Jako burmistrz Skoczowa starałem się utrzymać na wysokim poziomie aktywność inwestycyjną Gminy i realizować w miarę posiadanych oraz pozyskiwanych środków wszystko to, co było możliwe do zrobienia, a także nie odkładać niczego na później. Remonty dróg i gminnych obiektów trwają, a jako gospodarz Naszej Gminy nieustannie dbam o to, by nowe umowy i dotacje przyczyniały się do utrzymania jakości i tempa rozwoju zarówno samego Skoczowa, jak i sołectw. Nowatorskie podejście do remontów dróg w sołectwach, a także inwestycje w przestrzeń publiczną, rozwój bazy sportowo-rekreacyjnej, zapewnienie bezpieczeństwa oraz poprawę estetyki miasta i sołectw, przyniosły bardzo pozytywne rezultaty, które każdy z nas może zobaczyć „gołym okiem”. I to jest nasz wspólny sukces – nas wszystkich!

Oczywiście na tym nie koniec, bo chociaż niektóre rozpoczęte inwestycje właśnie się kończą, rozpoczynają się nowe, na które pozyskaliśmy dofinansowanie. W kolejce czeka też szereg następnych, do których przygotowujemy dokumentacje projektowe lub przetargi, na czele z największą i najważniejszą inwestycją, jaką jest bezsprzecznie nowa estakada w Skoczowie – inwestycja niezwykle wymagająca, bo obejmująca nie tylko projekt i samą budowę, ale też ogromną liczbę uzgodnień i pozwoleń, które musieliśmy uzyskać (obecnie kończymy etap zatwierdzeń i przygotowujemy przetarg).

Drodzy Mieszkańcy, jak wspomniałem wyżej, w mijającej kadencji udało się zrobić dużo rzeczy dla dobra i rozwoju Naszej Gminy. Nadal jednak wiele spraw czeka na rozpoczęcie lub swój dalszy ciąg (między innymi właśnie estakada). I to jest najważniejszy powód, dlaczego zdecydowałem się ubiegać o trzecią kadencję. Przyznaję, że długo się wahałem, jednak wiele osób powtarzało mi: „startuj, bo masz siłę i doświadczenie, a tego właśnie potrzeba w samorządzie!”. I taka jest prawda – z czasem nabiera się doświadczenia. A najlepiej, gdy działa się w dobrej grupie, zwłaszcza takiej, która potrafi pracować ponad podziałami, mając na celu przede wszystkim dobro Gminy i jej Mieszkańców. Przecież zadania, które realizuje samorząd na poziomie gminnym, nie są polityczne. Dziura w drodze nie jest ani prawicowa, ani lewicowa – po prostu trzeba taką drogę naprawić i już. I tak być powinno w każdym przypadku, zawsze i przede wszystkim z korzyścią dla Gminy.

Właśnie taka współpraca cechowała mijającą kadencję i mam nadzieję, że podobnie będzie w nadchodzącej. Dlatego na zakończenie chciałbym przekazać wyrazy uznania i podziękowania przede wszystkim Wam – Mieszkańcom Miasta i Gminy Skoczów – a także Radnym Rady Miejskiej Skoczowa, wszystkim pracownikom urzędu miejskiego oraz jednostek organizacyjnych gminy, sołtysom i przewodniczącym osiedli, druhnom i druhom z Ochotniczych Straży Pożarnych oraz wszystkim tym, których nie sposób tu wymienić, a którzy przyczynili się do pomyślnego rozwoju Naszej Gminy.

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszam do udziału w nadchodzących wyborach samorządowych, które odbędą się 7 kwietnia 2024 r. i raz jeszcze proszę o Państwa głosy i zaufanie. Zachęcam też do zapoznania się z programem KWW Mirosława Sitko na nadchodzącą kadencję.

Prezentację programu wyborczego rozpoczęliśmy jako pierwsi – 22 lutego – na stronie „KWW Mirosława Sitko” na Facebooku. Dostępny jest także na stronie internetowej www.kwwsitko.pl (do odwiedzenia której serdecznie zapraszam, ponieważ można tam znaleźć również sylwetki i programy poszczególnych kandydatów na radnych Rady Miejskiej Skoczowa z ramienia KWW Mirosława Sitko). Jest to program obszerny i obejmujący szeroki wachlarz spraw ważnych dla Naszej Gminy w zakresie inwestycji, infrastruktury komunikacyjnej, oświaty i inicjatyw społecznych. Przede wszystkim jednak jest to program realny i oparty o rzetelną wiedzę dotyczącą możliwości finansowych Gminy oraz pozyskania dofinansowania, będący wynikiem wielomiesięcznej pracy oraz posiadanego doświadczenia.

 

Z wyrazami szacunku

Mirosław Sitko

 

Materiał wyborczy Komitetu Wyborczego Wyborców Mirosława Sitko, sfinansowany ze środków KWW Mirosława Sitko

 

 

Artykuł sponsorowany

źródło: ox.pl
dodał: NG
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: