Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Wybory 2024

Lewica nie da się pożreć

Minister nauki i szkolnictwa wyższego oraz wiceprzewodniczący Nowej Lewicy  Dariusz Wieczorek wraz wiceministrem infrastruktury Przemysławem Koperskim, poparli dziś w Cieszynie kandydatów Nowej Lewicy, którzy ubiegają się o mandaty  w najbliższych wyborach samorządowych.

Lewica nie da się pożreć

Minister nauki i szkolnictwa wyższego oraz wiceprzewodniczący Nowej Lewicy  Dariusz Wieczorek wraz wiceministrem infrastruktury Przemysławem Koperskim, poparli dziś w Cieszynie kandydatów, którzy ubiegają się o mandaty  w najbliższych wyborach samorządowych.

Celem trzy mandaty

Przemysław Koperski powiedział, że  jego stronnictwo wystawiło listy pod własnym szyldem w wyborach do sejmiku śląskiego. - Naszym celem minimum jest stworzenie klubu radnych, czyli trzyosobowa reprezentacja. Na dziś lewica ma dwóch reprezentantów – powiedział.  

Przemysław Koperski wraz z Dariuszem Wieczorkiem poparli startujących do Sejmiku Województwa Śląskiego Leszka Tyrnę z Goleszowa oraz Marzenę Majchrowską ze Strumienia.

Politycy Nowej Lewicy poparli również startujących do Rady Powiatu Cieszyńskiego Kazimierza Żerdkę, Janusza Wapienika oraz  Stanisława Kubiciusa, przewodniczącego Rady Powiatu Cieszyńskiego.

Przemysław Koperski wyjaśnił podczas spotkania z dziennikarzami, że nie popierają formalnie żadnego z kandydatów na burmistrza Cieszyna. Decyzję zostawiają wyborcom. - Umówiliśmy się, że jeżeli chodzi o poparcie, to będzie dotyczyło miast prezydenckich. W niektórych lewica wystawia własnych kandydatów, albo  wspiera osoby, które sprawują już ten urząd. Są też takie miasta, gdzie kandydaci nie są afiliowani przy żadnej partii politycznej, a ich wspieramy – wyjaśnił.

Koperski przyznał, że „jest wielu wspaniałych samorządowców i samorządowczyń”.  Zauważył, że są także i tacy politycy, którzy byli sztandarowymi postaciami Prawa i Sprawiedliwości lub Solidarnej Polski i dziś chowają się pod innymi szyldami. - Wyborcy lewicy doskonale o nich wiedzą i na pewno nikt z lewicy nie odda na nich głosu – powiedział.  

Wiele patologii

Podczas konferencji prasowej minister  Dariusz Wieczorek powiedział, że już wiele razy pojawiało się hasło, iż „lewica da się komuś pożreć”. - Lewica nie da się nikomu pożreć, bo jest ciężkostrawna; jest mądra, rozsądna i ideowa. Nie mamy żadnych obaw w tym zakresie. Zresztą widać to po koalicji rządowej, że głos lewicy jest słyszalny. Jest wiele spraw, które udaje się w drodze konsensusu realizować z lewicowego programu. (…) Uspokajam: nic złego się nie stanie, a wręcz przeciwnie - czuję, że lewica wyjdzie wzmocniona po wyborach samorządowych – mówił minister.

Podkreślił, że rządząca koalicja będzie porządkowała system nauki wyższej, ponieważ doszło tam do wielu patologii.  - Od tego momentu stawiamy na jakość, a nie na ilość uczelni. (…) W trosce o studentów będziemy pilnowali jakości kształcenia na wszystkich uczelniach – powiedział.

(ach)

 

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2024-03-26 02:57:39
Gigi13: Wynocha z lewakami... Już bym chyba nawet Kononowicza wolał niż Was.
2024-03-30 16:07:27
FoxTrot: W trosce Lewicy o jakość kształcenia na uczelniach, to właśnie ta sama Lewica zapewni tym uczelnią napływ świeżych umysłów. Czyli niedouczonych absolwentów szkół, w których nie dowiedzieli się, co to znaczy odrabiać zadanie domowe. To na pewno na starcie podniesie poziom nauczania tychże uczelni. Sama więc uczelnia może stawać na głowie w trzymaniu poziomu nauczania, a że z pustego i Salomon nie naleje, to z takich absolwentów raczej Einsteinów nie będzie.
2024-03-30 16:08:59
FoxTrot: * uczelniom (widzę, że w pierwszym zdaniu autokorekta zmieniła na "uczelnią").
2024-04-03 08:48:13
etykk2: Komuchy już były przy korycie i społeczeństwo żyło w ubóstwie i teraz znów tego chcą a po drugie to trzeba gonić jak najdalej od jakiej kolwiek władzy
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: