Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Wybory 2024

Koniec z patologią władzy

Wicepremier i wiceprzewodniczący Nowej Lewicy Krzysztof Gawkowski poparł dziś w Cieszynie kandydyjącego do śląskiego sejmiku samorządowego wiceministra infrastruktury Przemysława Koperskiego, a także dwóch lewicowych pretendentów do rady powiatu cieszyńskiego – Janusza Wapienika i Kazimierza Żertkę.

 

Podczas kilkuminutowej konferencji prasowej przy cieszyńskim tramwaju Gawkowski powiedział, że „PiS „ograbiło polski samorząd”. Podkreślił, że Prawo i Sprawiedliwość doprowadziło do sytuacji, w której zapanowała patologia nie tylko budżetowa, ale też społeczna. - PiS wrzucało nowe zadania do samorządów, a (…) zapominano kierować środki niezbędne do ich wykonania. Dodatkowo zmniejszano tak podatki, żeby samorządowcy musieli się zastanawiać, jak spiąć (…) swoje budżety, a nie jak dobrze zarządzać (…) To była sytuacja patologiczna w perspektywie finansów – mówił.

Przypomniał, że politycy PiS „jeździli po kraju i rozdawali pieniądze (…) tam, gdzie rządzili ich koledzy i było wysokie poparcie”. - Dziś ten proces się kończy. (…) Z Przemysławem Koperskim mówimy wprost: zrównoważony rozwój. Miasta i miasteczka, powiaty i sejmiki pieniądze mają dostawać równo. (…) Zrównoważony rozwój to taki, w którym pieniądze płyną wszędzie, gdzie jest taka potrzeba, a nie tam, gdzie są nasi przyjaciele z PiS. Zrównoważony rozwój to szansa, że nikt nie będzie pokrzywdzony, a wszyscy będą zadowoleni. Koniec z patologią władzy – podkreślił.

 Janusz Wapienik w rozmowie z naszym portalem wyjaśnił, że wśród najważniejszych spraw, które zamierza zrealizować jest działania na rzecz budowy centrum przesiadkowego w Cieszynie. – Pilną sprawą jest także remont Teatru im. Adama Mickiewicza. To nasza perełka – powiedział. Jego zdaniem trzeba także pomyśleć o wyprowadzeniu, przynajmniej częściowo,  z centrum miasta ruchu samochodów.

Krzysztof Gawkowski podczas konferencji w Cieszynie odniósł się również do działań śledczych w sprawie Funduszu Sprawiedliwości, w tym przeszukania m.in. domu byłego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. - Prokuratura ściga i będzie ścigała; nie odpuści. Jeśli były minister Ziobro uważa, że zostanie cokolwiek mu odpuszczone, to nic nieostanie odpuszczone. Wszystko zostanie sprawdzone i osądzone. Tak będzie pozostałymi politykami PiS. Jeżeli ktoś był w rządzie PiS, a (…) pobrudził sobie ręce tym, by wyciągać pieniądze, to niech się nie martwi, bo wcześniej czy później służby przyjdą i zapukają podkreślił Gawkowski.

Dodał, że „Fundusz Sprawiedliwości jest miejscem, które pokazuje jak w pigułce, jak państwo może gnić od środka”.

(ach)

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

18
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2024-03-27 19:57:59
koszor: Haaaaaaaa-haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!
2024-03-27 20:02:26
koszor: Oglądało się kiedyś fajne kabarety, ale dzisiaj już nie trzeba! Takie dowcipy, jakie serwują politycy gwarantują ubaw po pachy! Ciekawe jak długo będzie jeszcze można swobodnie komentować te fanaberie? Pewnie komunistyczny reżim powróci, ale tym razem w grubszym wydaniu.
2024-03-27 20:05:24
koszor: Przepraszam, że sobie jeszcze pozwolę, ale tak mnie rozbawili, że nie mogę się przestać śmiać! Podobno po wyborach na wszystkich skrzyżowaniach będzie nakaz skrętu w LEWO!
2024-03-27 20:23:39
Boska Adela: Jak już jesteśmy przy temacie. OX pamięta o policjantach i strażakach, ale zapomniał pogratulować pani Edycie Kawulok awansu na stanowisko prezeski Sądu Rejonowego w Cieszynie. Tak wychodzi, że to jeszcze minister Ziobro, bodaj za czasów dwutygodniowego rządu Morawieckiego, zdążył papiery podpisać. Chociaż minister był już ciężko chory. No to tym bardziej gratulujemy.
2024-03-27 21:54:48
scoti333: Jedyne na co można zwrócić uwagę - w zdjęciu powyżej - to to Białe Auto na drugim planie....
2024-03-28 02:52:08
mario172: Jeszcze tylko zukowskiej brakuje i byłby komplet! PISiorow niech pozamykaja ale niech sie i za swoich złodziei wezma!!oskar zwany tusk,sikorski,bodnar, itd wszyscy dzialajacy na szkode RP!!!
2024-03-28 07:24:20
miriam11: Patologia goni patologię, pierwszy z brzegu koleś trzeciej drogi "wybitny manager, fachowiec" niedoszły poseł niejaki Dziambor już znalazł posadkę w radzie nadzorczej Port Gdański.
2024-03-28 07:41:04
Mach: "Koniec z patologiom władzy"- jak to dumnie brzmi. Niestety to hasło ma wydźwięk czysto propagandowy bo historia polityczna władzy i wszelkie zmiany w tym zakresie prawie zawsze były poprzedzane patologiom władzy poprzedniej, która była w wyniku wyborów od tej władzy odsuwana. A ,że partie uważające się za lewicowe już w Polsce historycznie rządziły, i były od tej władzy odsuwane w wyniku masowych protestów więc w ustach polityków lewicy brzmi to dosyć groteskowo. Czy Panu Koperskiemu nie wydaje się, że już sam fakt pełnienia roli wiceministra infrastruktury nie jest zadaniem dostatecznie wymagającym i absorbującym w państwie polskim, żeby sięgać po kolejne stanowisko ,tym razem radnego w samorządzie wojewódzkim. Czy już ten fakt nie jest zapowiedzią pewnej patologii władzy i to już na samym początku jej sprawowania? Panie Przemysławie Koperski- czas ruszyć do budowy schronów, dróg strategicznych aby wzmocnić zdolności obronne Polski i niech Pan zostawi politykę lokalną, skoro centralnie trzeba na poważnie zająć się budową np. schronów dla ludności cywilnej. Czy premier Tusk pozwala swoim wiceministrom na takie gierki a my obywatela mamy się temu przyglądać i iść do urn za kimś takim głosować ,który nie wie , że to stanowisko wiceministra infrastruktury jest na tyle zobowiązujące ,że na nic innego nie powinien już mieć pan czasu- a przecież jest jeszcze rodzina.
2024-03-28 09:00:50
Mach: Sorry, ma być patologią w l. poj., a w celowniku liczby mnogiej patologiom. Bo przecież raczej piszemy o różnych objawach patologii- w tym wypadku o łączeniu stanowisk- bo w myśl zasady nie możesz dwom panom służyć. Jak zaangażujesz się w pracy na rzecz jednego to drugiego zaniedbasz i odwrotnie lub dzieląc swoją aktywność w zasadzie niczego nie wykonasz dobrze. Moim zdaniem temu wyborcy powinni położyć kres a interesy samorządu nie zawsze są zbieżne z interesami rządu.
2024-03-28 09:01:05
Boska Adela: Potwierdzam, zbieżność nazwisk nie jest przypadkowa. To klasyka PiS-owskiego rozumienia hasła "Rodzina na swoim". Teraz jadą na "Bądźmy razem". Nic nowego, nadzieja jedynie że nowa władza rozkurzy tę kolesiowską patologię i monstrualny nepotyzm.
2024-03-28 09:13:18
Mach: To ten sam Koperski ,a nie zbieżność nazwisk. Ewidentnie facet powinien zająć się pracą w rządzie, albo jeżeli jej nie potrafi sprostać niech zajmie się pracą w samorządzie, ale bez asekuracji. na wszelki wypadek obstawiam podwójnie koryta, bo jak mnie od jednego przepędzą to drugie mi pozostanie - a gdzie kompetencje i honor.
2024-03-28 10:31:32
Bugs: A miało być tak pięknie......LOL "Cofnijmy się do września 2023. Donald Tusk i kierownictwo KO dochodzą do wniosku, że na wiecu w Tarnowie trzeba rzucić obietnicami, bo – jak wskazują sondaże – zwycięstwo wyborcze wymyka się z rąk. W obszarze edukacji mają gotowy, kompetentny i efektowny projekt na pierwsze 100 dni demokratycznych rządów, przygotowany przez organizacje społeczne, poparty przez samorządowców, ZNP, akademików, sygnowany przez wszystkie siły opozycji demokratycznej, w tym polityczki z KO. Nic tylko ogłosić. A jednak partia i jej lider ignorują ten projekt, zastępując go skleconym na chybcika zbiorem obietnic, w tym nieszczęsnym "zlikwidujemy prace domowe w szkołach podstawowych", populistycznym hasłem z wiecu we Włocławku, gdzie niejaki Maciek, uczeń z podstawówki poprosił o to Tuska." Więcej : https://www.onet.pl/informacje/okopress/rzad-tuska-w-pulapce-populistycznych-obietnic-czy-taka-musi-byc-polityka/kh5e0rn,30bc1058
2024-03-28 11:20:41
Hejo: No i VAT do góry 5 procent na święta w prezencie od tuska za żywność od 1 kwietnia, nie żart !
2024-03-28 11:42:19
Mach: Powrót 5% Vatu, na żywność zapowiadał i zaplanował i zapisał już PiS w projekcie budżetu na 2024 r., który został przejęty przez obecną nowo wybraną władzę więc Hejo: pisz obiektywnie. Odnosząc się merytorycznie do zapisów wytłuszczonych w tekście redakcyjnym zapis cytuję ..." Miasta i miasteczka powiaty i sejmiki powinny dostawać pieniądze po równo"...i proszę samemu przeczytać dalej, pachną ideologią komunistyczną- co oczywiście w przypadku haseł podnoszonych przez lewicę oczywiście mnie nie dziwi- bo to już było. "Wszystkim po równo" i "każdemu według potrzeb", wzbudza moje politowanie dla kadzącym nam lokalnym i centralnym lewicowym politykom. Według mnie pieniądze należy kierować tam gdzie istnieje nadzieja ,że zostaną dobrze wykorzystane na projekty, które w przyszłości pomnożą dochody gmin z podatków a nie na te cele ,które w przyszłości będą generowały kolejne koszty wpędzające nasz kraj w biedę- pod tym względem lewica rządząca w PRL-u się skompromitowała dlatego panowie nie wracajcie już do zgranych haseł.
2024-03-28 18:17:38
Boska Adela: Mach wydawało mi się że jasno piszę. Nie Koperski tylko Kawulok. Jeszcze jedno a propos prawa i sprawiedliwości - Grzegorz Puda też już ma prokuratora na karku. Co się dziwić że dojna zmiana jeszcze w chwilach agonii swoich sędziów chciała naprodukować ile się da.
2024-03-28 18:53:02
AntyklerForte+: Umiłowani w Chrystusie Panu wyborcy tego czy tamtego. Odłóżmy na bok spory polityczne i podążajmy w swych myślach i sumieniach za wezwaniem oo sercanów: "W trzech naszych wspólnotach pojawili się funkcjonariusze ABW. Te trudne wydarzenia przypadły na czas Wielkiego Tygodnia i dotykają nas sercanów oraz wszystkich, którzy na różny sposób są z nami związani. Niech będzie to dla nas czas modlitwy za wszystkich, których dotknęła ta sytuacja. Ufamy, że znajdzie swój szczęśliwy finał". Oczywiście nie trzeba dodawać, że jakby coś poszło nie tak to modlimy się przede wszystkim o zgodny z prawem i sprawiedliwy wyrok dla księdza biznesmena Michała O., ulubieńca na 100 mln zł ministra Zbigniewa Z. i specjalisty od salcesonowych egzorcyzmów. BZZU. ZPB.
2024-03-29 08:15:41
Mach: Artykuł jest o walce z patologią propagowaną przez lewicę, która zebrała się na moście w Cieszynie w osobach Koperski, Gawkowski, Żertka i Wapiennik i o nikim innym krzysztofie nm. Ten ostatni, robi wokół siebie straszny "wiater" i już nie wiem czy on lewica czy centrum skoro nosi w klapie podwójne serduszko a reklamują jego osobę ludzie związani z dawnym SLD. Nawet ostatnio, "szpacyrując" po Cieszynie dostrzegłem jego wizerunek pod reklamą sklepu na Zorze-o nazwie "Świstak" a pod napisem wypisz wymaluj Pan Janusz Wapiennik. Świstak ma zatem swój dzień także w Cieszynie- ubrał się w postać kandydata na radnego. Kto by nie wiedział to świstak to taki gryzoń co robi dużo hałasu a jak przyjdzie do czegoś, wystarczy cień ptaka lub jego własny, rzucony przez słońce na trawę, zmyka do swej nory. Więc kariera zapowiada się obiecująco. Ważne jednak jak się zakończy. Popierał zięcia to teraz koledzy zięcia popierają teścia- czy to już patologia? Bo nie wątpliwie patologią moim zdaniem będzie łączenie funkcji radnego wojewódzkiego z funkcją wiceministra infrastruktury w rządzie, czego ja jako wyborca bym sobie nie życzył w myśl zasady "nie będziesz dwom panom służył"- co wcześniej już uzasadniałem- nawet jestem gotów w tej sprawie napisać do premiera Tuska, życząc sukcesu jego rządowi.
2024-04-03 09:17:36
iga: No kryształowy to w po jest Karpiński z więzienia do Brukseli ten to ma tupet
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: