Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Wybory 2024

Komitetów przybywa codziennie

Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia. Do 12 lutego do PKW lub właściwych komisarzy wyborczych, powinny trafić zawiadomienia o utworzeniu komitetów wyborczych. Zarejestrowali je już m.in. burmistrz Cieszyna, starosta cieszyński, a także burmistrz Skoczowa.

 Święto demokracji

W pierwszą niedzielę kwietnia wybierzemy radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.  O rejestracji komitetu kilka dni temu poinformowała w mediach społecznościowych Gabriela Staszkiewicz, burmistrz Cieszyna.  - Z ogromną radością chcę Was poinformować że dzisiaj zarejestrowaliśmy nasz Komitet Wyborczy Cieszyński Ruch Społeczny. To dla mnie przede wszystkim potężna dawka motywacji i zobowiązanie do dalszej pracy na rzecz naszego pięknego miasta – Cieszynanapisała burmistrz.

 Na FB  poinformował o tym również Mieczysław Szczurek, starosta cieszyński. - W środę, 31 stycznia 2024 r. w Bielsku-Białej, w Krajowym Biurze Wyborczym, zarejestrowałem Komitet Wyborczy Wyborców "Samorządowcy Powiatu Cieszyńskiego – wyjaśnił.

Mieszkańcy Śląska Cieszyńskiego w mediach społecznościowych mogą na bieżąco śledzić nazwiska osób, które będą startować z KWW Samorządowcy Powiatu Cieszyńskiego. Wczoraj opublikowano zdjęcie  kandydatów w okręgu Dębowiec, Goleszów. Na fotografii są Patrycja Karzełek, Stanisław Kubicius, Agnieszka Glajc, stoją - Jerzy Sikora i Krzysztof Glajcar.

Lista zarejestrowanych komitetów codziennie się wydłuża. Szczegółowe dane dostępne są na stronie PKW. 

Z informacji tam zamieszczonych można się dowiedzieć, że Komitet Wyborczy Cieszyński Ruch Społeczny zarejestrował Przemysław Major, obecny wiceburmistrz Cieszyna. Szymon Słupczyński, radny Cieszyna zarejestrował KWW Siła. Mirosław Sitko, burmistrz Skoczowa wystartuje z KWW Mirosława Sitko. Zarejestrowane zostały już także :  KWW Kochamy Gminę Zebrzydowice, KWW Młodzi dla Miasta Ustroń,  KWW Wspólnie dla gminy Chybie, KWW Pozytywni Razem z Marklowic oraz KWW Młodzi dla Powiatu Cieszyńskiego.

Codziennie po 14.30. lista komitetów wyborczych jest na stronie PKW aktualizowana.

Ambitne plany

Większość samorządowców, którzy zamierzają ubiegać się o poparcie podkreśla, że motywacją jest dalsza praca dla lokalnej społeczności, a także dokończenie projektów, które rozpoczęte zostały w kończącej się kadencji.

Grzegorz Sikorski, wójt Hażlacha w rozmowie z naszym portalem także potwierdził, że będzie kandydował w wyborach. - Jesteśmy w trakcie rejestracji komitetu wyborczego – powiedział.

Wójt podkreślił, że w ciągu mijającej kadencji udało się zrealizować wiele projektów, ale dużo zostało jeszcze do zrobienia. Samorządowiec chce zrealizować przedsięwzięcia, za które wziął odpowiedzialność. - W najbliższym roku stawiamy przede wszystkim na inwestycje drogowe. Prawie pół gminnego budżetu będzie przeznaczone na infrastrukturę drogową. Zgodnie z ustaleniami z radą, będziemy modernizować arterie, które są w najgorszym stanie technicznym – mają nawierzchnię kamienistą albo gruntowąpodkreślił.

W rejonach, w których prowadzone będą prace, mieszka 10 procent populacji Hażlacha.

(ach)

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2024-02-06 06:48:31
Ar--Ai: Zaprezentował się póki co bogaty bukiet żywych skamieniałości, ale co ciekawe drapieżne dinozaury z PiS gdzieś się pochowały - tłuste koty typu Kawulok będą pewnie teraz startowały w koszulkach KONSTUTUCJA z komitetów SOLIDARNI W OBRONIE DEMOKRACJI, ha ha ha
2024-02-06 07:02:01
Ruben: Już widzę pana Sitko w koszulce KONSTYTUCJA!
2024-02-07 15:59:27
aP: Ten dyletant Sitko nawet w nazwie komitetu wyborczego (swojego!!!) popełnił błąd. Trzyma poziom z dwóch kadencji - jest żenująco, choć śmiesznie.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: