Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Wybory 2024

Katarzyna Lubnauer dla Ox.pl

Wczoraj (18.09) do Cieszyna przyjechała Małgorzata Kidawa-Błońska, której towarzyszyła posłanka Katarzyna Lubnauer. Poniżej zapis krótkiej rozmowy, jaką przeprowadziliśmy z przewodniczącą partii Nowoczesna.

To pani pierwsza wizyta na Śląsku Cieszyńskim?

Nie, absolutnie. W Cieszynie byłam wielokrotnie, ostatnio około miesiąc temu. Lubię ten region, lubię też Bielsko-Białą. To piękna część Polski.

Niedawno Sejm podjął decyzję, aby kontynuować posiedzenie jeszcze obecnego składu dzień po wyborach, które odbędą się 13 października. Co pani o tym sądzi?

Tego nikt nie rozumie. To dość jasne, że Sejm, który się zbierze, nie będzie miał społecznej aprobaty, dlatego, że część tych posłów nie będzie już ludźmi, którzy dostali mandat społeczny do tego, aby dalej decydować o przyszłości Polaków. Takie rzeczy nie miały dotychczas miejsca i nie powinny w dalszym ciągu się zdarzać. Widać, że albo PiS coś knuje, albo po prostu nie pomyślał o tym, że każdy Sejm powinien mieć silny mandat społeczny.

We wtorek odbyło się spotkanie polityków PO i PSL z przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą Von der Leyen. Poruszano podobno kwestię praworządności w Polsce. Co pani o tym myśli?

Widać, że w Unii Europejskiej jest coraz więcej sił, które zastanawiają się, czy łączyć budżet unijny z praworządnością. To kierunek, który ma sporo zwolenników, dlatego, że Unia Europejska to nie tylko same pieniądze, tylko także wartości, takie jak kwestia praworządności czy przestrzegania podstaw demokracji liberalnej.

Dziękuję za rozmowę.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

8
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-09-19 19:39:30
krzysztof.nn: ☝ dokładnie tak wygląda hejt organizowany prze PiS-owskie władze☝ w tym przypadku może to być jednak prywatna inicjatywa Prawdziwego Polaka Patrioty Katolika o niewysokim IQ i brakach w uzębieniu
2019-09-19 23:18:55
donekT: Dlaczego bezpodstawnie stygmatyzujesz i dopuszczasz się dyskryminacji, w pierwszym przypadku na tle wyznaniowym? Dlaczego .mm zamieniło się na .nn??? Może się pochwalisz??? Tak nawiasem, Ciekawe co na to Pańcia.
2019-09-19 23:26:00
donekT: To bardzo ciekawe, co Pani Katarzyna przedstawiła, miejmy również nadzieję, iż zapozna się z wypowiedziami internautów, jaki elektorat popiera jej linię poglądową. Tak nawiasem, jak to było z wyjazdem Pana Petru na Maderę? Miał charakter służbowy, czy prywatny? // https://www.youtube.com/watch?v=43dDf2Bohts //
2019-09-21 21:31:19
skuter66: Ciekawe jakie wartości ma unia, skoro mówi to co jej w danej chwili pasuje.
2019-09-21 21:32:53
skuter66: Nie jestem rasowym katolikiem, nie mam braków w uzębieniu, będę głosował na PIS.
2019-09-22 07:24:54
krzysztof.nn: nie trzeba być szczerbatym albo katolikiem - wystarczy moherem, mętną szują lub sfrustrowanym nieudacznikiem
2019-10-07 19:30:14
inigo: Łomatko, kropić to wodą swieconą, a kysz, a kysz!
2019-10-07 19:30:15
inigo: Łomatko, kropić to wodą swieconą, a kysz, a kysz!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: