Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Wybory 2024

Joanna Wowrzeczka: Dlaczego warto na mnie zagłosować?

To już ostatnia prosta w „wyborczej dogrywce” w Cieszynie. W niedzielę, 21 kwietnia mieszkańcy Cieszyna zdecydują komu powierzyć stery naszego miasta. Jeśli zechcecie zaufać właśnie mnie, gwarantuję, że nie zawiodę!

Jaki mam plan na działanie?

Wspólnie z moim zespołem, a więc Komitetem Wyborczym Wyborców Siła, wypracowaliśmy kompleksową wizję miasta, które chcę budować jako burmistrz. I tak, wizja Cieszyna jako miasta uniwersyteckiego zakłada wykorzystanie akademickiego potencjału do rozwiązywania stojących przed miastem wyzwań. Otwartość na współpracę odnosi się zarówno do mieszkańców, których potrzeby chcę słuchać, jak i poprawy relacji z powiatem czy ościennymi gminami. Podkreślanie wagi gospodarności jest odpowiedzią na wzrastający w niepokojącym tempie poziom zadłużenia miasta, zapowiedzią odpowiedzialnego podejścia do inwestycji oraz wsparcia przedsiębiorców. Przedsiębiorcy, prowadzący działalność na terenie gminy lub chcący ją założyć, są bowiem najlepszym gwarantem wzrostu wpływów do budżetu, szansą na oddłużenie i poprawę jakości życia mieszkańców.

Moim celem jest budowanie takiego Cieszyna, w którym nikt z mieszkańców nie będzie się czuł wykluczony. W którym dobrze zorganizowana komunikacja służy ich rzeczywistym potrzebom, a stan dróg nie szkodzi ich samochodom; w którym młodzi ludzie mają szansę na tani wynajem mieszkań i dostęp do miejsc na spędzanie czasu z dziećmi, a seniorzy – swobodny dostęp do niezbędnych świadczeń i przestrzeń do podejmowania aktywności. To, oczywiście, tylko kropla w morzu potrzeb.

10 powodów dla których warto oddać na mnie głos w drugiej turze wyborów:

- chcę być burmistrzem dla każdego
- sprawię, że ratusz będzie przyjazny dla mieszkańców
- cenię sobie dialog, otwartą komunikację i współpracę
- podołam wyzwaniom i zmienię miasto na lepsze
- nie należę do żadnej partii politycznej
- zmniejszę zadłużenie miasta
- zadbam o lokalnych przedsiębiorców
- inwestycje i kompleksowy rozwój miasta są dla mnie kluczowe
- poprawię stan dróg i chodników
- stawiam na porozumienie z powiatem i współpracę z pozostałymi gminami


Kim jestem?

W Cieszynie działam nie od dziś. Jestem cieszynianką związaną z miastem od kilku pokoleń. Doktor habilitowaną, zatrudnioną na Uniwersytecie Śląskim, założycielką Galerii Sztuki Szara oraz Świetlicy Krytyki Politycznej. Wreszcie, radną Rady Miejskiej Cieszyna w kadencji 2018–2024, podczas której pełniłam funkcję przewodniczącej Komisji Spraw Społecznych. Dałam się poznać jako samorządowiec obecny zawsze tam, gdzie dzieje się coś ważnego, poświęcający energię i czas sprawom każdego mieszkańca.

Szczegółowe informacje na temat mojego programu oraz wizji rozwoju Cieszyna znajdziesz tu: https://silacieszyn.pl/wizja-i-program.

Jutro zależy od Ciebie!

To, jaki będzie Cieszyn za kilka lat, zależy od Twojego głosu. Nie bagatelizuj II tury wyborów samorządowych – 21 kwietnia zagłosuj na miasto, w którym chciałbyś żyć! Ja, Joanna Wowrzeczka, chciałabym tworzyć je razem z Tobą.

 

 artykuł sponsorowany sfinansowany ze środków KWW Siła

źródło: ox.pl
dodał: red
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: