Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Wybory 2024

Cieszyn: Joanna Wowrzeczka w drugiej turze! 

7 kwietnia odbyła się pierwsza tura wyborów samorządowych 2024. W Cieszynie do drugiej tury dostały się dwie kandydatki, które zmierzą się już 21 kwietnia. Jedną z nich jest Joanna Wowrzeczka. Poniżej przybliżamy sylwetkę i program kandydatki. 

Joanna Wowrzeczka – kandydatka na burmistrza

Dr hab. Joanna Wowrzeczka jest związana z Cieszynem od pokoleń. Jej dziadek, Tadeusz, jako prawnik i budowlaniec nadzorował budowy większości OSP w regionie, a także remont Teatru im. Adama Mickiewicza. Kandydatka pracuje jako wykładowczyni akademicka, ale mieszkańcom Cieszyna znana jest przede wszystkim ze swojej działalności społecznej i zaangażowania w sprawy mieszkańców. W mijającej kadencji pełniła funkcję radnej miasta, a także przewodniczącej Komisji Spraw Społecznych,  była też członkinią Komisji Finansów, Rozwoju i Spraw Komunalnych.

Co znajdziemy w programie?

Mocnymi stronami Joanny Wowrzeczki i KWW Siła, który reprezentuje, jest otwartość na współpracę z powiatem, innymi gminami i uczelniami wyższymi oraz plan działań na rzecz poprawy jakości życia mieszkańców.

Gospodarność

Czy Cieszyn ma problemy z długami? W ciągu ostatnich 5 lat zadłużenie miasta wzrosło do 109, 65 mln zł przy całkowitym budżecie na rok 2024 w wysokości 253,23 mln zł, co stanowi 43,3 %, dochodów ogółem budżetu. Nic dziwnego, że sytuacja finansowa miasta niepokoi, a  kandydatka za cel postawiła sobie oddłużanie – jako efekt współpracy, łączenia interesów, oszczędności i poważnego traktowania budżetu. Miasto powinno także tworzyć przyjazne środowisko biznesowe i wspierać przedsiębiorców chcących założyć lub rozwinąć swoją firmę.

Miasto przyjazne rodzinom i seniorom

Cieszyn potrzebuje ludzi młodych, chcących zakładać tu rodziny i biznesy. Nie da się tego osiągnąć bez programu budowy mieszkań na wynajem i remontu lokali komunalnych. Potrzebujemy także bezpiecznych, zadbanych dróg i chodników, dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, seniorów oraz rodzin z małymi dziećmi. Częścią programu kandydatki jest dostęp do oferty kulturalnej dla osób w każdym wieku oraz wsparcie osób w kryzysowych sytuacjach. Komunikację miejską należy zreorganizować tak, aby rzeczywiście służyła mieszkańcom.

To nie wszystko! Chcesz poznać więcej rozwiązań i pomysłów, proponowanych przez Joannę Wowrzeczkę? Dowiedz się więcej: https://silacieszyn.pl/wizja-i-program/

Nie przegap drugiej tury wyborów samorządowych

Druga tura już niebawem! Cieszyniacy wybiorą burmistrza w niedzielę 21 kwietnia. Lokale wyborcze będą otwarte od godz. 7:00 do 21:00.

Joanna Wowrzeczka zapewnia, że będzie burmistrzem wszystkich mieszkańców,  niezależnie od wieku, zamożności czy światopoglądu – burmistrzem, który łączy, a nie dzieli. Wybierz silny Cieszyn – postaw na kandydatkę, która zadba o dobre relacje z przedsiębiorcami, o codzienne potrzeby mieszkańców, o rodziny i o seniorów, o czyste i zielone środowisko do życia.

artykuł sponsorowany sfinansowany ze środków KWW Siła

źródło: ox.pl
dodał:
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: