reklama
wyświetleń: 468komentarzy: 0

W Cieszynie będzie koalicja?

08-11-2018 10:45

W Cieszynie, podobnie jak w Ustroniu, żadne z ugrupowań nie zdobyło wystarczającej ilości głosów, aby samodzielnie rządzić miastem. Jak wygląda sytuacja i w jaki sposób może się rozwinąć?
fot. arc.ox.pl fot. arc.ox.pl

Przypomnijmy: 8 stanowisk przypadło Cieszyńskiemu Ruchowi Społecznemu, po cztery ma Prawo i Sprawiedliwość oraz Akcja Samorządowa AS, trzy KWW Siła, a dwa KWW Krzysztofa Heroka. Jak łatwo policzyć: w radzie miejskiej zasiadać będzie 21 radnych. Aby uchwały były podejmowane, potrzeba minimum jedenastu głosów "za".

Burmistrzem Cieszyna została Gabriela Staszkiewicz z Cieszyńskiego Ruchu Społecznego. Jak na potencjalne koalicje zapatruje się jej ugrupowanie?

Jak nam mówi- decyzje jeszcze nie zapadły. Czy jednak w kontekście potencjalnej koalicji można sugerować się poparciem kontrkandydatów przed drugą turą? Jak pisaliśmy tutaj , Krzysztof Herok (którego komitet ma dwóch radnych) był jedynym, który otwarcie poparł nowo wybraną burmistrz- do zawiązania klubu potrzeba minimum trzech radnych, więc niewykluczone, że radni od Krzysztofa Heroka zasilą nasze ugrupowanie - twierdzi Gabriela Staszkiewicz.

Jak się dowiadujemy, jutro ma się odbyć pierwsze spotkanie powyborcze radnych klubu CRS. Pierwsza sesja nowo wybranej rady odbędzie się 22 listopada, więc zostało jeszcze nieco czasu na rozmowy. Jak zapewnia jednak Gabriela Staszkiewicz, podstawowym celem jest szukanie rozwiązań, które uchwalane byłyby na drodze porozumienia pomiędzy wszystkimi stronami.

Rogers

źródło: OX.PL
dodał: ES 08-11-2018 10:45
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
Kontakt z redkacją