reklama
wyświetleń: 89komentarzy: 0

Rozpoczęła się cisza wyborcza!

03-11-2018 00:01

4 listopada 2018 roku odbędzie się druga tura wyborów samorządowych. Rozstrzygną się losy gmin, w przypadku których w pierwszej turze żaden z kandydatów na wójta, lub burmistrza nie uzyskał ponad 50% wszystkich głosów. W powiecie cieszyńskim "dogrywka" odbywać się będzie w Cieszynie, Ustroniu i Istebnej. Cisza wyborcza obowiązywać będzie jednak na terenie wszystkich gmin.

Tak, jak w przypadku głosowania sprzed dwóch tygodni cisza wyborcza rozpocznie się 24 godziny przed dniem rozpoczęcia głosowania, oznacza to więc, że jej początek będzie miał miejsce w nocy z 2 na 3 listopada o godzinie 0:00. Zakończy się wraz z zamknięciem lokali wyborczych, czyli w niedzielę (4 listopada) o godzinie 21:00.
Zasady ciszy wyborczej pozostają niezmienione. Podstawową z nich jest zakaz prowadzenia jakiejkolwiek agitacji wyborczej. Po raz kolejny przypominamy, że dodawanie za pośrednictwem Internetu komentarzy, lub rozpowszechnianie w ten sposób materiałów wyborczych, również w okresie ciszy wyborczej jest traktowane, jako wykroczenie, za które grozi kara finansowa w wysokości nawet 5000 złotych.
W Internecie istnieje również szereg innych zasad, takich jak zakaz zakładania grup, stron, czy wydarzeń, które w jakiś sposób promują kandydatów. Użytkownicy portali internetowych lub mediów społecznościowych nie mogą również udostępniać zdjęć, dokumentów, wpisów, czy jakichkolwiek innych materiałów, które mogłyby w jakiś sposób zachęcać, lub zniechęcać do głosowania na danego kandydata.
W skali Polski druga tura wyborów zostanie przeprowadzona w 649 miastach i gminach. W skali powiatu cieszyńskiego są to już tylko 3 gminy. Warto jednak pamiętać, że cisza wyborcza dotyczy wszystkich, nie tylko mieszkańców gmin, w których druga tura będzie się odbywać.

 

źródło: OX.PL
dodał: ES 03-11-2018 00:01
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
Kontakt z redkacją