reklama
wyświetleń: 139komentarzy: 0

Wybory 2018: gdzie druga tura?

02-11-2018 07:30

Wybory samorządowe coraz szybciej zbliżają się do końca. Rady miast i gmin zostały już wybrane 21 października, wtedy także wybrano większość wójtów i burmistrzów. W których miejscowościach żaden z kandydatów nie zebrał 50% wszystkich głosów, aby zwyciężyć w pierwszej turze?

W stolicy powiatu, Cieszynie, walka wyborcza trwa między Gabrielą Staszkiewicz oraz Ryszardem Macurą. O niesnanskach między kandydatami pisaliśmy choćby tutaj , a tu informowaliśmy o debacie wyborczej z kandydatami, która odbędzie się już dziś. Dodać należy, że w pierwszej turze około 20% poparcia zebrała Joanna Wowrzeczka, a wynik ten może mieć duże znaczenie w kontekście wyniku wyborów.

Nie mniej ognista wydaje się być konfrontacja w Ustroniu. Przemysław Korcz i Artur Kluz także będą debatować, o czym pisaliśmy tutaj. W grodzie pod Czantorią także duże znaczenie mogą mieć głosy elektoratu trzeciej kandydatki, czyli Adrianny Kwapisz-Pietrzyk. W pierwszej turze zgromadziła poparcie ok. 22%.

Inaczej sytuacja wygląda w trójwsi. Dwójka kontrkandydatów, którzy zmierzą się w drugiej turze zdobyła większość głosów - urzędujący wójt Henryk Gazurek otrzymał poparcie 42%, a Łucja Michałek zebrała 46% głosów. Pozostałe poparcie, które wyniosło ok. 10%, przypadło Rafałowi Legierskiemu. Na chwilę obecną nie została ogłoszona żadna debata obojga kandydatów, którzy dostali sie do drugiej tury.

Druga tura wyborów już 4 listopada.

KR

źródło: OX.PL
dodał: ES 02-11-2018 07:30
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
Kontakt z redkacją