reklama
wyświetleń: 139komentarzy: 0

Cieszyn: ostatnie spotkanie przedwyborcze z Ryszardem Macurą

31-10-2018 19:00

Wczoraj (30 października) odbyło się ostatnie przed drugą turą wyborów spotkanie z Ryszardem Macurą. Pojawiło się na nim kilka ciekawych wątków.
ot. KR ot. KR

W pierwszej części spotkania Ryszard Macura podsumował mijającą kadencję. Co ciekawe, przy temacie ronda przy dworcu autobusowym i Galerii Stela, burmistrz mówił- udało nam się zrealizować także remont ulicy Hajduka Wschodnia. Dziś można już powiedzieć, że ulicy Rady Narodowej Księstwa Cieszyńskiego, bo tak ta ulica będzie się nazywać. Oficjalne nadanie nazwy odbędzie się po wpisanaiu jej do dziennika urzędowego Województwa Śląskiego.

Włodarz miasta nad Olzą mówił też- z inwestycji, z których jesteseśmy dumni wymienić trzeba remont domu narodowego, zaczęliśmy także wymianę okien w teatrze, a ponadto rozpoczęliśmy remont Muzeum Drukarstwa. Dodatkowo podkreślał fakt podpisania porozumienia ze Starostwem Powiatowym na wspólne wybudowanie hali sportowej i parkingu wielopoziomowego przy ul. 3 Maja- to jest kolejny przykład tego, co przynosi współpraca, spokojna rozmowa - podkreślał.

Dodatkowo, w Cieszynie ma powstać punkt konsultacyjny programu Czyste Powietrze. Jak mówił burmistrz- już niedługo mieszkańcy Cieszyna będą mogli sięgać po informacje, gdzie taki program jest realizowany, jakie są zasady. Na potrzebę utworzenia takiej placówki zwracał uwagę Jan Kawulok, radny sejmiku województwa śląskiego, który obecny był na spotkaniu.

W drugiej części, w której pytania zadawała zgromadzona publika, pojawiło się kilka interesujących wątków. Jeden z nich poruszył radny Czesław Banot, który zapytał o możliwość przekazania boisk sportowych pod zarząd klubów, które na nich trenują. Ryszard Macura odpowiedział- ciągle leży mi na sercu to, jak dofinansowywać kluby sportowe, aby mogły one funkcjonować. Nie czuję się upoważniony, aby wymieniać imię i nazwisko dosć znanego działacza sportowego sprzed laty, który mówił "spotkajmy się po wyborach, wszystkie kluby piłkarskie i zróbmy coś, co nas zjednoczy". I dodał- to jest pierwszy cel, który powinniśmy osiągnąć. Mamy 3 kluby sportowe, na horyzoncie jest czwarty i takiego miasta jak nasze nie stać, aby dzielić się na cztery części. Najpierw zrobimy to, a następnym krokiem będzie decyzja, co zrobimy z bazą sportową i materialną. 

Innym ciekawym pytaniem było to dotyczące zagospodarowania budynku dworca cieszyńskiego. Jak mówił włodarz miasta- było kilka pomysłów, na przykład miał powstać tam lokal gastronomiczny. Na chwilę obecną przedsiębiorcy mówią jasno: jak otworzą galerię zobaczymy, co będzie się działo. Dlatego też cierpliwie czekamy na przedsiębiorców. Wymienił także pomysł, aby utworzyć tam miejsce, w którym można by było zagrać w gry planszowe. Codziennie do Cieszyna przyjeżdża około 2,5 tysiąca młodych osób - podkreślał.

Innym wątkiem dyskusji było Kino Piast i jego sytuacja po otwarciu kina w Galerii Stela. Czy może ono liczyć na pomoc ze strony miasta? Już może liczyć na pomoc miasta, ale niezastąpiona jest Państwa pomoc, w postaci korzystania z tego kina - przekonywał burmistrz. Staramy sie wesprzeć prywatny podmiot, który prowadzi to kino tymi stawkami, które są kompromisowe i zostały wypracowane przez moich poprzedników. Rozmawiamy od kilku miesięcy, zaproponowaliśmy rozwiązanie współpracy ze szkołami, organizacjami pozarządowymi - zaznaczał.

Pod koniec spotkania jeden z mieszkańców zapytał Ryszarda Macurę, z kim najgorzej mu się współpracowało w poprzedniej kadencji. Z tymi, którzy najpierw się zgadzają, a za plecami mówią co innego - odpowiedział  Macura. Tego nie szanuję, gdziekolwiek to się dzieje. Wspólnie robiliśmy mnóstwo dobrych rzeczy, a niektórzy mówią, że wszystko było złe - podkreślił.

Druga tura wyborów już 4 listopada. Ryszard Macura zmierzy się w niej z kandydatką Cieszyńskiego Ruchu Społecznego, Gabrielą Staszkiewicz.

Rogers

źródło: OX.PL
dodał: ES 31-10-2018 19:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
Kontakt z redkacją