reklama
wyświetleń: 262komentarzy: 0

Dębowiec: znamy nazwiska pierwszych radnych

19-10-2018 08:33

Od wyborów dzieli nas zaledwie kilka dni, jednak znamy już nazwiska pierwszych radnych w gminie Dębowiec. Wszystko za sprawą braku konkurencji w niektórych okręgach wyborczych. Gminna Komisja Wyborcza wydała obwieszczenie dotyczące obsadzenia mandatu radnego w wyborach do rady gminy.

Zgodnie z art. 380 kodeksu wyborczego, w przypadku, gdy w danym okręgu jest tylko jeden zarejestrowany kandydat na radnego, Gminna Komisja Wyborcza wydaje obwieszczenie o obsadzeniu mandatu bez konieczności przeprowadzania głosowaniu. W Dębowcu w niektórych okręgach taka sytuacja miała miejsce, w związku z czym znamy nazwiska pierwszych radnych:


Okręg nr 8 – Jarosław Danel z Komitetu Wyborczego Wyborców Rozwój i Przyszłość
Okręg nr 11 – Aneta Gaszczyk Komitetu Wyborczego Wyborców Rozwój i Przyszłość
Okręg nr 12 – Krzysztof Glajc z Komitetu Wyborczego Wyborców Rozwój i Przyszłość


Wcześniej Gminna Komisja Wyborcza w Dębowcu wydała obwieszczenie w sprawie wezwania do dodatkowych zgłoszeń list kandydatów na radnych we wskazanych okręgach wyborczych, jednak nikt nie zgłosił dodatkowych kandydatów.
W pozostałych okręgach zarejestrowano więcej niż jednego kandydata, w związku z czym głosowanie odbędzie się 21 października 2018 roku.

 

źródło: b. d.
dodał: MK 19-10-2018 08:33
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
Kontakt z redkacją