reklama
wyświetleń: 214komentarzy: 0

Znamy pierwszych radnych z Hażlacha

18-10-2018 15:57

Od wyborów dzieli nas zaledwie kilka dni, jednak znamy już nazwiska pierwszych radnych w gminie Hażlach. Wszystko za sprawą braku konkurencji w niektórych okręgach wyborczych. Gminna Komisja Wyborcza wydała obwieszczenie dotyczące obsadzenia mandatu radnego w wyborach do rady gminy.

Zgodnie z art. 380 kodeksu wyborczego, w przypadku, gdy w danym okręgu jest tylko jeden zarejestrowany kandydat na radnego, Gminna Komisja Wyborcza wydaje obwieszczenie o obsadzeniu mandatu bez konieczności przeprowadzania głosowaniu. W Hażlachu w niektórych okręgach taka sytuacja miała miejsce, w związku z czym znamy nazwiska pierwszych radnych:


Okręg nr 5 – Anna Chwolek z Komitetu Wyborczego Wyborców Dla Mieszkańców Gminy
Okręg nr 13 – Zdzisław Jarosz z Komitetu Wyborczego Wyborców Dla Mieszkańców Gminy Hażlach
Okręg nr 14 – Klaudiusz Zawada z Komitetu Wyborczego Wyborców Dla Mieszkańców Gminy


Wcześniej Gminna Komisja Wyborcza w Hażlachu wydała obwieszczenie w sprawie wezwania do dodatkowych zgłoszeń list kandydatów na radnych we wskazanych okręgach wyborczych, jednak nikt nie zgłosił dodatkowych kandydatów.


W pozostałych okręgach zarejestrowano więcej niż jednego kandydata, w związku z czym głosowanie odbędzie się 21 października 2018 roku.

 

źródło: b. d.
dodał: MK 18-10-2018 15:57
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
Kontakt z redkacją