reklama
wyświetleń: 284komentarzy: 0

Wybory 2018: kandydat z Brennej

01-10-2018 09:22

Do północy dnia 26 września 2018 roku, Komitety Wyborcze mogły zgłaszać kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. W gminach więc już nie pojawi się żaden nowy kandydat. Wszystko wskazuje na to, że obecny wójt gminy Brenna nie ma żadnej konkurencji w swojej gminie.

Początkiem września informowaliśmy, że komitety wyborcze z Brennej szykują kontrkandydatów dla aktualnego wójta Jerzego Pilcha, jednak jak wynika z danych przedstawionych przez Państwową Komisję Wyborczą, w gminie Brenna utworzone zostały dwa komitety wyborcze wyborców, jednak tylko jeden z nich zgłosił swojego kandydata na wójta.

Komitety utworzone na terenie Brennej to KWW Wspólny cel, który jako kandydata na wójta zgłosił właśnie Jerzego Pilcha. Drugi z nich to KWW Dlaczego Nie Brenna, jednak komitet ten zgłosił tylko kandydatów do rady gminy. Aktualnie nie wiadomo nic na temat tego, żeby Komitety Partii Politycznych, lub Komitety Organizacji miały zgłosić tam swojego kandydata, w związku z czym wszystko wskazuje na to, że aktualny wójt może być spokojny o swoje stanowisko.

Przypominamy, że Jerzy Pilch, zanim został wójtem Brennej, piastował stanowisko wicestarosty powiatu cieszyńskiego. W 2014 roku miał czterech kontrkandydatów, jednak liczba głosów 2232 na 4224 możliwe zapewniły mu zwycięstwo już w pierwszej turze.

 

* Jeżeli jakiś kandydat nie został ujęty w tym zestawieniu, uprzejmie prosimy o kontakt z redakcją.

źródło: b. d.
dodał: MK 01-10-2018 09:22
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
Kontakt z redkacją