reklama
wyświetleń: 419komentarzy: 0

Wybory 2018: kto walczy o fotel burmistrza Cieszyna?

01-10-2018 09:18

Do północy dnia 26 września 2018 roku, Komitety Wyborcze mogły zgłaszać kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. W związku z tym wyborcy mają pewność, że na lokalnej scenie politycznej do 21 października 2018 roku nikt nowy się już nie pojawi. W Cieszynie zmierzy się z sobą aż 5 kandydatów - kandydaci prezentowani są alfabetycznie.

Czesław Gluza – kandydat na burmistrza z ramienia Cieszyńskiej Inicjatywy Samorządowej (czytaj AS, czy CIS ). Były Starosta Cieszyński oraz poseł na Sejm RP. Absolwent socjologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Urodzony w Wiśle polityk, urzędnik samorządowy i działacz społeczny. Aktualnie program kandydata nie został jeszcze opublikowany.

Krzysztof Herok – kandydat na burmistrza z Komitetu Wyborczego Wyborców Krzysztofa Heroka – Porozumienie Samorządowe. Radny Miejski z Cieszyna. Dyrektor ds. Administracyjno-Finansowych w ustrońskim szpitalu reumatologicznym. Aktualnie program kandydata na burmistrza nie został jeszcze opublikowany.

Ryszard Macura – kandydat w ramach Komitetu Wyborczego Wyborców Akcja Samorządowa A.S. Burmistrz Cieszyna w latach 2014-2018, starający się o reelekcję. Pedagog, działacz społeczny i radny powiatowy z Cieszyna. Jego założenia programowe to m.in. poprawa infrastruktury drogowej, uczynienie miasta przyjaznym dla seniorów i osób niepełnosprawnych, kontynuacja pozyskiwania funduszy europejskich dla regionu, czy też promocja miasta.

Gabriela Staszkiewicz – kandydatka na burmistrza z Cieszyńskiego Ruchu Społecznego. Zatrudniona w PPG Polifarb Cieszyn. Członek Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Technicznego, Koła Gospodyń Wiejskich „Cieszynianka” i prezes Stowarzyszenia Cieszyński Ruch Społeczny. Radną została w 2014 roku. Jej główne założenia programowe to m.in. budowa nowych parkingów, tworzenie dobrego klimatu dla przedsiębiorców, czy też wspieranie tworzenia nowych miejsc pracy.

Joanna Wowrzeczka – kandydatka na urząd burmistrza w ramach Komitetu Wyborczego Wyborców Siła. Artystka i socjolożka sztuki. Wykładowczyni akademicka i działaczka społeczna. Ma tytuł doktora habilitowanego. Jej program zakłada m.in. poprawa komunikacji miejskiej w regionie, rozwiązanie problemów komunikacyjnych, jakie pociągnie za sobą otwarcie galerii „Stela”, stworzenie dodatkowych miejsc w żłobkach, czy wdrażanie rozwiązań ekologicznych.

źródło: b. d.
dodał: MK 01-10-2018 09:18
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
Kontakt z redkacją