reklama
wyświetleń: 80komentarzy: 0

Wiadomo kiedy odbędą się wybory samorządowe

14-08-2018 11:59

21 października odbędą się wybory samorządowe - tak zdecydował premier Mateusz Morawiecki. Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 13 sierpnia 2018 r. w sprawie zarządzenia wyborów do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw i rad dzielnic m.st. Warszawy oraz wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów miast zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw.

Wydanie rozporządzenia oznacza również, że tym samym rusza kampania wyborcza. - Podpisałem rozporządzenie o terminie wyborów samorządowych. 21.10.2018 Polacy zdecydują, kto będzie rządził w samorządach. Niech rozpoczynająca się kampania wyborcza będzie uczciwą konkurencją na dobre propozycje dla Polaków! - napisał na tweeterze premier.

Z kolei data 4 listopada, to zgodnie z ogłoszonym terminarzem, druga tura wyborów na wójtów, burmistrzów. Od dziś (14.sierpnia 2018) partie polityczne, stowarzyszenia, organizacje społeczny i wyborcy mogą tworzyć komitety wyborcze. Tym samym rusza również oficjalnie kampania wyborcza…

(red.)

źródło: b. d.
dodał: MS 14-08-2018 11:59
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
Kontakt z redkacją