reklama
wyświetleń: 80komentarzy: 0

Są już pierwsze komitety wyborcze z naszego regionu

20-08-2018 15:00

Choć do wyborów samorządowych jeszcze trochę czasu, machina wyborcza ruszyła. Na stronie Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Bielsku-Białej można śledzić już pierwsze komitety, które zostały przyjęte przez Komisarzy Wyborczych. Gdzie już walczą o wybory?

Jako pierwszy komitet z naszego regionu został zgłoszony Komitet Wyborczy Wyborców Radosława Ostałkiewicza-Łączy nas Jaworze. Obecnie urzędujący wójt swoją chęć udziału w wyborach zgłosił już 16 sierpnia.
Zarejestrowany został już też Komitet Wyborczy Wyborców Cieszyńska Inicjatywa Samorządowa oraz Komitet Wyborczy Wyborców Ruch dla Ziemi Cieszyńskiej, którego pełnomocnikiem jest były burmistrz Cieszyna, Mieczysław Szczurek.
Powstał również Komitet Wyborczy Wyborców Ustroń Tworzymy Razem w Ustroniu oraz Komitet Wyborczy Wyborców Lilla Salachna-Brzoza w gminie Strumień.

W dniu dzisiejszym zarejestrowany został również KWW Człowiek i Rodzina w Jaworzu oraz KWW – Razem dla Gminy Goleszów.

Pierwsi zawodnicy do wyborów samorządowych są więc w gotowości. Zawiadomienia do Komisarza Wyborczego o utworzeniu komitetu wyborczego można składać do 27 sierpnia. Do 16 września gotowe być muszą listy kandydatów na radnych w danym okręgu. Szczegółowe informacje można znaleźć w kalendarzu wyborczym w Rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów.

 

red.

źródło: b. d.
dodał: MS 20-08-2018 15:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
Kontakt z redkacją