reklama
wyświetleń: 8482komentarzy: 43

Grzegorz Sikorski dziękuje wyborcom

07-12-2014 10:30

Grzegorz Sikorski objął stanowisko wójta Gminy Hażlach.
Grzegorz Sikorski wójtem Gminy Hażlach / fot. MSZ Grzegorz Sikorski wójtem Gminy Hażlach / fot. MSZ

Grzegorz Sikorski został nowym wójtem Gminy Hażlach. Kandydat w drugiej turze wyborów samorządowych uzyskał 1990 głosów. Na jego kontrkandydatkę Grażynę Krehut głosowało 1369 wyborców.

Wyborcze emocje już opadły, więc jest to dobry moment aby jeszcze raz wszystkim Mieszkańcom Gminy Hażlach podziękować  za wsparcie, życzliwość ale również za merytoryczną dyskusję podczas wspólnych spotkań.  Uzyskany wynik, który dla wielu był ogromnym zaskoczeniem, traktuję w kategorii ogromnego wyróżnienia i zachęty aby swoją wiedzę i zapał wykorzystać do pracy na rzecz naszej „małej ojczyzny”. Z mojej strony deklaruję gotowość do współpracy, ponieważ Gmina Hażlach to my i wspólnie decydujemy o jej kierunkach rozwoju. Jeszcze raz dziękuję za zaufanie - komentuje Grzegorz Sikorski.

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ 07-12-2014 10:30
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (43)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

sagaxd
07-12-2014 12:24
sagaxd
Oto najlepszy czas aby pomyslec o renowacji boiska do koszykówki na osiedlu w Pogwizdowie...
[konto zostało usunięte]
07-12-2014 18:41
[konto zostało usunięte]
panie Grzegorzu,glosowaliśmy na pana żeby w końcu sie na gminie coś zmieniło,co pan na to ze znowu został po znajomości przyjęty syn byłego wójta na gminie,niech pan coś z tym wszystkim coś zrobi,pana wyborcy.
Obiektywny28
07-12-2014 20:43
Obiektywny28
sagaxd - masz rację !!! za moich czasów boisko tętniło, życiem !!! a teraz tam parking ? - czyj to pomysł ?
Wusia555
07-12-2014 20:59
Wusia555
Weźcie sprawy w swoje ręce. Na wiosnę będzie zwołane zebranie sołeckie w Pogwizdowie. Pójdźcie na nie i zaproponujcie, aby ta inwestycja znalazła się w funduszu soleckim na rok 2016. To jest naprawdę proste. Nie czekajcie, aż ktoś to zrobi za Was, ponieważ w każdym z nas drzemie ogromny potencjał czynienia fajnych i dobrych rzeczy, tylko trzeba zrobić ten pierwszy krok. Pomysł z wyremontowaniem boiska na Osiedlu jest świetny i bardzo ważny, trzeba zawalczyć o to, aby udało się to zrobić w jak najkrótszym czasie.
Szwejk
08-12-2014 08:26
Szwejk
Gęba pełna frazesów, a w pierwszym dniu urzędowania zatrudniasz syna byłego wójta! Kandydatów było kilkudziesięciu. Dodam jeszcze, że na ulotkach wyborczych umieściłeś hasło "uczciwość". Pogratulować!
walkow
08-12-2014 10:51
walkow
Szwejk podobno to nie tak że Pan Grzegorz Sikorski zatrudnił syna byłego wójta, kiedy było ślubowanie na stanowisko nowego wójta to syn byłego wójta już tam pracował, a pracownika samorządowego wcale nie jest tak łatwo zwolnić. Ale najwyższy czas zgłosić to do instytucji, które nadzorują takie poczynania.
Szwejk
08-12-2014 11:34
Szwejk
Zatrudnienie Folwarcznego to wielki przekręt. Dokonuje się tego na oczach wszystkich mieszkańców, plując im w twarz i do tego się śmiejąc, bo nikt nam nic nie zrobi. Tego typu zachowania są znamienne dla tej gminy. Sikorski dobrze o tym wiedział, ale woli siedzieć po cichu, pewnie ze strachu. Tym samym od pierwszego dnia urzędowania uwikłał się w gminne układy.

Tego rodzaju przestępstwami zajmuje się Centralne Biuro Antykorupcyjne, tel. 800 808 808

Jeśli chodzi o zwolnienie pracownika:
Ustawa z 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (zwana dalej ustawą o pracownikach samorządowych), która obowiązuje od początku 2009 r., nie przewiduje mianowania jako podstawy nawiązania stosunku pracy w samorządach. W związku z tym od początku 2012 r. stosunki pracy pracowników samorządowych zatrudnionych na podstawie mianowania przekształciły się w stosunki pracy na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony. Stosunek pracy pracownika samorządowego może zostać rozwiązany:
-z zachowaniem okresu wypowiedzenia,
-bez wypowiedzenia (zwolnienie dyscyplinarne),
-za porozumieniem stron.

Rozwiązanie z okresem wypowiedzenia
Ustawa o pracownikach samorządowych nie reguluje zagadnień związanych z wypowiedzeniem umowy o pracę, dlatego w tej kwestii do umów o pracę zawartych z pracownikami samorządowymi stosuje się przepisy Kodeksu pracy. W związku z tym przy rozwiązaniu za wypowiedzeniem umowy o pracę w oświadczeniu pracodawcy o wypowiedzeniu umowy o pracę zawartej na czas nieokreślony powinna być wskazana przyczyna uzasadniająca wypowiedzenie (art. 30 § 4 k.p.). Przyjmuje się, że przyczyna ta musi być konkretna, jasna, zgodna z prawdą, ale nie musi być znacznej wagi.
obserwator ludowy
08-12-2014 12:33
obserwator ludowy
Pan wójt/radny powiatowy Karol Folwarczny zatrudnił syna w urzędzie w ostatnim tygodniu urzędowania a komunikat na BiP-ie pojawił się 5. grudnia czyli w ostatnim dniu jego urzędowania.
ładnie to wygląda : Konkurs wygrał Marek Folwarczny, podpisał Karol Folwarczny!! Wszystko oczywiście było rzetelne i bezstronne. Co na to nowy wójt - p. Sikorski. !!!
darekm1
08-12-2014 16:26
darekm1
Ciekawa sprawa z tym synem, bo w komentarzach z dnia 1 i 2.12.2014 pod artykułem http://wybory.ox.pl/wiadomosc,28604,sikorski-wojtem-hazlacha.html pojawiły się już informacje o jego zatrudnieniu, a test kwalifikacyjny był 3.12.2014 o godzinie 16.00. Więc cały ten test pisany przez około trzydzieści osób był tylko fikcją.
GRATULACJE DLA RODZINY FOLWARCZNY!!! NEPOTYZM GÓRĄ
to jo
08-12-2014 16:54
to jo
Normalnie niezłe jaja na tej gminie. Chyba nadszedł czas rozpieprzyć te układziki.
Margaret Thatcher
08-12-2014 18:44
Margaret Thatcher
Sprawa nadaje się do prokuratury. Kilkadziesiąt osób startuje w konkursie, a wygrywa syn wójta. I ten go zatrudnia tuż przed opuszczeniem biura. Nowy wójt jak maślok wszystkiemu się przygląda. Swoją drogą kilka osób może umoczyć przy tej całej akcji. Ktoś przygotowywał pytania, które zostały udostępnione młodemu Folwarcznemu, ktoś zasiadał w pseudo-komisji. Prokurator nie będzie miał trudnego zadania. Ciekawe, co na to tzw. radni. Już widzę to oburzenie.
walkow
08-12-2014 18:51
walkow
No więc Panie Szwejk, znalazłeś telefon to proponuję zadzwonić i zgłosić całą sytuację jaka wystąpiła w Gminie Hażlach. Z tego co mi wiadomo o zatrudnieniu syna byłego wójta wiedziała cała Gmina, która niechętnie się wypowiada na ten temat ponieważ byłem w piątek i nie uzyskałem żadnej odpowiedzi od pracowników dlaczego tak się stało i dlaczego nie wezwano mnie na rozmowę kwalifikacyjną (prawdopodobnie zbyt dobre papiery miałem na to stanowisko).
Szwejk
08-12-2014 19:47
Szwejk
Walkow,
sprawa jest rozwojowa. Jeden z urzędników wygadał się, kto układał pytania i kto udostępnił je Folwarcznemu. Mamy jego zeznania. Podobno osoby, które wystartowały w pseudokonkursie zwołują się w Internecie i planują jakąś akcję pod urzędem gminy. Proponuję dołączyć. Proponuję też zażądać pisemnych wyjaśnień, dlaczego nie zaprosili Cię na konkurs. Z tego co wiem, zapraszali na test sms-em, bo pisemnie nie zdążyliby przed końcem kadencji!
Sprawa już została przekazana do organów ścigania i do mediów. Proponuję też działać, sprawę nagłaśniać, żeby nie przycichła.
Migot_
08-12-2014 19:55
Migot_
Jeśli chcieliście zmian trzeba było nie wybierać radnego byłych kadencji. Jeśli jeszcze sądzicie że z tej aferki znajdującej się w zasadzie tylko w komentarzach ox'a to wierzcie mi - mylicie się. Jak udowodnicie ze znał pytania? Napisał pewnie najlepiej i tyle bedzie w papierach. Smutne ale prawdziwe
darekm1
08-12-2014 19:56
darekm1
Pan Karol Folwarczny postępuje zgodnie z hasłem "BY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ" i trudno go za to winić, bo dobrze mu to wychodzi, a że zaczął od swojego syna to trudno. Żyj z nadzieją, że jutro pomoże Tobie i twoim dzieciom, bo tylko to nam zostaje.
[konto zostało usunięte]
08-12-2014 20:24
[konto zostało usunięte]
Powinnismy sie wszyscy zebrac I rozwalic Te uklady na tej gminie bo jak nie to syn bylego wójta jak nie podatek,gmina na minusie I nikt nie odpowiada za czyny,trzeba ten bajzel rozwalic,a myslelismy ze nowy wójt na którego glosowalismy cos z tym zrobi a Tu takie jaja.Czekamy....
hazlanin
08-12-2014 20:38
hazlanin
Szwejk brałem udział w pseudo konkursie. Daj namiary gdzie się ludzie skrzykują chętnie dołączę.
walkow
08-12-2014 21:40
walkow
Syn byłego wójta na pewno to czyta i zależy od niego czy ma swój honor czy też nie?
chlodny1
08-12-2014 21:55
chlodny1
walkow - wybacz, ale p. Folwarczny byłby kretynem jakby się zwolnił, dobrze nie zaczął jeszcze pracować a już jest medialny, patrzeć tylko jak zacznie piąć się po szczeblach kariery, moim zdaniem - Panie Wójcie - rozstrzygnąć konkurs jeszcze raz, uczciwość przede wszystkim uczciwość wobec swoich wyborców, zresztą to nie jedyny taki finał konkursów w Hażlachu, synowa byłej radnej z Kończyc też już przed konkursem progi urzędu przecierała
aneta2483
08-12-2014 21:55
aneta2483
Panie Grzegorzu mam nadzieję, że będzie Pan pracował zgodnie ze swoimi założeniami, a nie będzie Pan pracownikiem (tak jak poprzedni wójt) Pani Wandy S. i przyjrzy się Pan rodzinnym układom w tej Gminie, nie tylko rodzinie Sojków, Folwarcznych ale też innych. Czekamy na konkretne działania i zaprzestanie takich form przyjmowania ludzi w Gminie.
darekm1
08-12-2014 22:00
darekm1
Nie ma honoru, ale ma robotę do końca życia, a ludzie z honorem napisali uczciwie test, porozmawiali z komisją i dalej będą składać podpisy w PUP.
obserwator ludowy
08-12-2014 22:20
obserwator ludowy
Decyzja co do tego co z tym dalej w urzędzie gminy zrobić spada na pewno na p. Sikorskiego. Pytanie drugie to czy takie postępowanie p. Karola Folwarcznego uprawnia go do dalszego bycia radnym w powiecie, który reprezentuje gminę Hażlach. Proszę zapoznać się z treścią ślubowania radnego. Czy będzie w stanie spojżeć w oczy tym sposród mieszkańców, którzy też startowali w konkursie na to stanowisko, ich rodzinom? Na te pytania muszą ci panowie odpowiedzieć sobie i wyborcom i to szybko!
Donek
09-12-2014 08:14
Donek
Przeczytałem wszystkie te komentarze i tak się zastanawiam a kto głosował na Folwarcznego na radnego powiatu chyba nie Cieszyniacy, nie Skoczowiacy , ale ludzie z gminy Hażlach. Więc o co płaczecie. Z tego co piszecie układy na gminie rządzi księgowa a nie wójt, księgowa wykańcza pracowników nie ma nią siły a wy ciągle go wybieracie, Jak nie na wójta to na radnego powiatowego. Nie obrażając nikogo to chyba w Hażlachu coś z mieszkańcami jest nie tak chyba że w Hażlachu jest cała rodzina Folwarcznych.
Szwejk
09-12-2014 08:58
Szwejk
Podpisz petycję "Nepotyzm w Gminie Hażlach" i udostępnij innym.
http://www.petycjeonline.com/nepotyzm_w_gminie_halach#form
Margaret Thatcher
09-12-2014 08:59
Margaret Thatcher

http://www.petycjeonline.com/nepotyzm_w_gminie_halach#form
[konto zostało usunięte]
09-12-2014 13:57
[konto zostało usunięte]
Darek47, ale to Pan Grzegorz zatrudnił syna wójta, więc gratuluję głosu:) zresztą przecież to jest zmiana, młoda kadra, więc brawo:)
[konto zostało usunięte]
09-12-2014 14:00
[konto zostało usunięte]
Brawo Donek, Pan Karol w wyborach uzyskiwał 99,99% głosów. To nawet Putin ma gorszy wynik.
A co do księgowej to chyba wszyscy wiedzą, kiedyś jej kawę robił pan Karol, teraz pan Grzesiek:) zmiany, zmiany...
walkow
09-12-2014 15:32
walkow
Fojcina na pewno nie zatrudnił go Pan Grzegorz Sikorski tylko poprzedni wójt i proponowałbym nie wypisywać nie sprawdzonych rzeczy ponieważ możesz mieć z tego wyciągnięte konsekwencje (jedna osoba na forum ox już miała założoną sprawę podczas tych wyborów). Syn od byłego wójta pracował już tam parę dni wcześniej. Nie tylko Ciebie boli ta sprawa, mnie również że nie ma uczciwości w Gminie Hażlach. I mam nadzieję że zostanie to wszystko rozstrzygnięte w jak najszybszym terminie.
Wusia555
09-12-2014 16:15
Wusia555
Fojcina - Walkow ma 100 % racji. Z każdego wpisu zamieszczonego w internecie, który jest nieprawdziwy, kłamliwy, pomawiający bądź szkalujący inną osobę. mogą zostać wyciągnięte konsekwencje prawne. Procedura jest stosunkowo prosta, składa się doniesienie na policji, sporządza się z tej czynności protokół, później taką sprawę kieruje się do sądu. Sąd po rozpatrzeniu sprawy skazuje wyrokiem. Pomijam już fakt, że osoba skazana musi później zapłacić odszkodowanie, które może być bardzo kosztowne. Radzę Ci więc, żebyś następnym razem solidnie się zastanowiła, nad tym, co chcesz napisać w necie, byś później nie miała z tego wpisu niepotrzebnych kłopotów. Pozdrawiam.
smartbobo
09-12-2014 19:41
smartbobo
Ja bym to fachowo nazwał Panie Sikorski - nepotyzm
mareczek111
09-12-2014 19:48
mareczek111
Trzeba z tym coś zrobić , bo dalej będą rządy szły w tym samym kierunku prowadzone przez nowo wybranego wójta którego namaścił Folwarczny . Gmina Hażlach to jest jeden wielki rodzinny grajdołek , jeden pilnuje drugiego aby spoza rodziny tam nikogo nie zatrudnić . Na początek trzeba zwolnić panią sekretarz i jej syna którego też zdążyła zatrudnić , bo wyrażała na wszystko zgodę i sama tym kierowała , a następnie jeszcze połowę personelu z rodziny którzy mieszkańców gminy traktują jak konieczne zło . Może nowy wójt się otrzepie i zrobi porządek , ale trudno to od niego wymagać jak sam był już radnym 2 kadencje i na wszystko przystawał i wkroczył do rodziny zwanej Gminą Hażlach .
mareczek111
09-12-2014 19:53
mareczek111
http://www.petycjeonline.com/forum/replies.php?quoted_post=2586936
obserwator ludowy
09-12-2014 20:28
obserwator ludowy
Coraz więcej podpisów pod ta petycją. Trzeba to reklamowac. A jakie reakcje w Hażlachu?
Donek
10-12-2014 08:00
Donek
Jeżeli się Wam to nie podoba to jest taki program telewizyjny ekspres reporterów chętnie bym zobaczył ten nepotyzm w telewizji niech się cała Polska dowie o układach rodzinnych w Urzędzie Gminy w Hażlachu. Może coś pomoże. Musi się zadeklarować większość osób w Hażlachu a znając nasze społeczeństwo to jest obłudne zrobi wszystko podstępnie jak nikt nie widzi a wójtowi w gębę się śmieje i przymila. O czym będziemy mówić jak w większości w gminie to pasuje i brak jakichkolwiek reakcji. I tak zagłosują na Folwarcznego. Osoby które się sprzeciwiają są zazwyczaj wrogami i tyle
mirena706
10-12-2014 20:00
mirena706
Ludzie zastanawia mnie wasze podejście do sprawy ludzie składają podpisy pod petycją a są anonimowi, jaki to ma sens? Najlepiej obrażać wszystkich ukrywać się pod nickiem, a nawet nie mieć moralnej odwagi się podpisać. Najlepiej obrażać ludzi których się nie zna i oceniać. Wszyscy zarzucają niekompetencje większości pracowników urzędu gminy, a przecież większość jest z wyższym wykształceniem i umiejętnie wykonują swoje zadania. A skoro młody F. wygrał konkurs to trudno muszę się pogodzić z porażką podczas konkursu gdyż znam go osobiście i wiem żę jest inteligentny i mógł przecież wszystkiego lepiej się nauczyć niż Ja. W ostatnim okresie przystępowałam do wielu konkursów i musiałabym wszystkich osądzać o nepotyzm.
darekm1
10-12-2014 22:28
darekm1
do mirena706
A nie uważasz, że skoro ostatni etap konkursu na stanowisko zakładał rozmowę z wójtem, to dla cztery pozostałe osoby oprócz syna wójta były na przegranej pozycji? Młody F. miał pracę i chciał sobie tylko poprawić "By żyło się lepiej", tylko szkoda, że kosztem innych uczciwie startujących w konkursie osób. Wystarczyłoby żeby o przyjęciu decydowała jakaś komisja, a nie wójt i już całkiem inaczej by to wyglądało, a tak śmierdzi na kilometr.
karuzela
11-12-2014 15:56
karuzela
Jestem naiwna. Kiedy parę dni po ogłoszeniu konkursu usłyszałam, że nie warto bo to stanowisko jest już obsadzone, potraktowałam to jako żart. Pomyślałam, że takie rzeczy w demokratycznym państwie nie mogą mieć miejsca, a już na pewno nie "u nas". Zgłosiłam się więc do konkursu, przez tydzień "kułam" wszystkie 4 ustawy i po otrzymaniu zaproszenia poszłam na test. Byłam dobrze przygotowana więc dostałam się do "szczęśliwej 7" a później do "szczęśliwej 5". Będąc na spotkaniu z wójtem pan wójt pogratulował mi "niezwykłej znajomości przepisów" itd. Znam to z poprzedniej pracy: tzw. lizak na zachętę. Pomyślałam jednak, że dobrze, że spróbowałam - w końcu to kolejne doświadczenie na przyszłość, poza tym mam świadomość, że są lepsi ode mnie. Jednak po ogłoszeniu wyniku sprawa nie pozostawia już żadnych złudzeń. Sama jak bym miała do wyboru syna lub kogoś innego....nie muszę kończyć. Uważam jednak, że takie postępowanie (ogłaszanie konkursu, kiedy z góry jest przesądzone kto wygra) jest nieuczciwe i niemoralne. Ludzie przygotowują się, tracą czas i pieniądze. To nie jest fair.
obserwator ludowy
11-12-2014 17:10
obserwator ludowy
jeżeli ostatni etap zakładał rzeczywiście ,,rozmowę z wójtem" to sprawa jest dość jasna. Jak tu możemy mówić o obiektywiźmie? Jedyne co pozostaje to ostro natrzeć na ten układ!!!!!

karuzela
11-12-2014 18:11
karuzela
Zwykła przyzwoitość wymaga aby rozstrzygający etap konkursu był przeprowadzony przez osobę bezstronną. Moim skromnym zdaniem powinniśmy się wszyscy zebrać i pójść do nowego wójta lub też złożyć pisemną skargę i wnioskować o powtórzenie konkursu.
obserwator ludowy
11-12-2014 19:58
obserwator ludowy
Pan Folwarczny jest radnym w powiecie, jak by miał trochę przyzwoitości to by po tym wszystkim zrezygnował i oddał mandat. Zobaczymy , ale chyba nie można się za wiele spodziewać po kimś kto narobił tyle niedobrych rzeczy w gminie. Co myślicie?
krzys54
12-12-2014 10:04
krzys54
Pan F.zawsze będzie sądził ze robił dobrze,tak jak Ci z rządu.
odek69
13-12-2014 23:22
odek69
Pan Folwarczny zachował sie jak na ojca przystało, pomógł synowi w zdobyciu nowej pracy a że jest ona w urzędzie ?... życie. Do wusia i walkow - skończcie straszyć forumowiczów i za każdym razem bronic nowego wójta, bo Wasze komentarze sięgają dna :)
Proszę napiszcie mi, kto z forumowiczów ox został oskarżony, za wpisywanie nieprawdy na forum, no i gdzie Grzesiu właściwie mieszka, bo jako urodzeni detektywi nadal mi nie odpowiedzieliście :)
Pieniu
20-12-2014 21:36
Pieniu
wszyscy narzekacie na starego wójta że zatrudnił swojego syna a jakby przyszło co do czego zrobilibyście tak samo. Odek96 Grzesiu mieszka w Pogwizdowie a stałe zameldowanie ma w Hażlachu a wójtem jest całej gminy niezależnie od tego gdzie mieszka i gdzie jest zameldowany
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
Kontakt z redkacją