reklama
wyświetleń: 7867komentarzy: 28

Janusz Żydek - komentarz

01-12-2014 11:00

W Chybiu będzie nowy wójt. Janusz Żydek w drugiej turze wyborów uzyskał 1894 głosy, zaś Elżbieta Dubiańska-Przemyk 1355.
Janusz Żydek - nowy wójt Chybia fot. archiwum prywatne Janusz Żydek - nowy wójt Chybia fot. archiwum prywatne

Mieszkańcy Chybia zagłosowali. Łącznie do głosowania uprawnionych było 7531 osób. Zagłosowało 3270 osób. Frekwencja wyniosła 43,42% Najwięcej głosów zgromadził Janusz Żydek - 1894 głosy (58,29%) i pokonał tym samym Elżbietę Dubiańską-Przemyk - 1355 głosów (41,71%).

- Pragnę serdecznie podziękować wszystkim Mieszkańcom naszej gminy, którzy wzięli udział w II turze wyborów, a przede wszystkim tym, którzy zechcieli oddać na mnie swój głos. Bardzo doceniam okazywane mi wsparcie oraz życzliwość podczas kampanii wyborczej. Otrzymanie tak dużego poparcia traktuję jako wysoką ocenę mojej dotychczasowej pracy w samorządzie, ale przede wszystkim jako ogromny kredyt zaufania. Przede mną dużo pracy, w której sens wierzę. Zrobię wszystko, aby gmina Chybie była nowoczesna i wykorzystywała jak najwięcej możliwości. Dołożę wszelkich starań, by nie zawieść oczekiwań Mieszkańców. Raz jeszcze dziękuję za okazane zaufanie i oddane głosy - dziękuję Janusz Żydek.

vdka

 

źródło: OX.PL
dodał: NG 01-12-2014 11:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (28)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

albertotomba
02-12-2014 09:08
albertotomba
Ależ gratulacje Panie Januszu!!!! Słyszałem, że kadencję zaczynamy od kombinowania :-) Żeby dostać odprawę emerytalną z policji (6-ciokrotność pensji) musi Pan pracować do końca roku, a żeby objąć stanowisko Wójta musi Pan odejść z Policji. Fiu fiu...a to problem nie lada, bo przecież komisarz z Bielska-Białej ma obowiązek zwołać sesję, na której nastąpi zaprzysiężenie, maksymalnie tydzień po publikacji w dzienniku urzędowym :-) A tu trzeba jakoś dotrwać do 1 stycznia. Sugeruje chorobowe :-) Trzymam za Pana kciuki, oby się Panu udało!!
wiolcia.chybie
02-12-2014 09:28
wiolcia.chybie
albertotomba - czego się spodziewałeś? Panie Januszu czy Pan wszystkich ma za Januszów? Sam program wyborczy w ostatnim wydaniu Nowej Formacji to przecież jakaś farsa. W jaki sposób chce Pan zwiększyć zatrudnienie na terenach byłej cukrowni skoro są to grunty spółki "Monet" i żaden podmiot Urzędu Gminy Chybie nie jest wpłynąć na to co się tam dzieje? :-) W jaki sposób chce Pan obniżyć koszty kanalizowania Chybia skoro firmy wykonawcze wyłaniane są na zasadzie konkursu gdzie ścisłe wytyczne narzuca UE, a głównym z nich jest najniższa cena? :-) No chyba, że zatrudni się Pan w jednej z tych firm, będzie Pan osobiście układał rury i nie pobierał wypłaty. Jest to jakiś pomysł. Powinien się Pan wstydzić Panie Januszu, żeby siedzieć 8 lat w samorządzie i być tak niezorientowanym...wolę myśleć niezorientowanym, bo nie chcę napisać, że liczył Pan na naiwność wyborców. Grunt, że wybory wygrane. Fajny z Pana Janusz, Panie Januszu.
Jarko73
02-12-2014 10:38
Jarko73
Współczuję wszystkim nowego Wójta. To będzie porażka jakich mało.
Mateuciek
02-12-2014 15:22
Mateuciek
Po komentarza widać że p. Dubiańska nie umie przełknąć goryczy porażki... Natomiast urzędnicy trzęsący portki przed nowymi porządkami jak widzę też wylewają swoje smutki. Powodzenia p. Januszu i gratuluję wygranej mimo brudnej kampani ze strony pana pożal się boże poprzedniczki
RadioZet
02-12-2014 16:17
RadioZet
Najwyższy czas wyjść do ludzi, frontem do klienta, a nie jak to miało miejsce ostatnimi laty. Zamknięci w czterech ścianach UG. Nie trzeba daleko szukać przykładów umiejętnego rządzenia. Patrz Strumień...
_elka_
02-12-2014 22:04
_elka_
Naprawdę nie jestem w stanie zrozumieć ludzkiej zawiści. Koszty kanalizacji to chyba można zmienić w zależności od dofinansowania inwestycji, bo w Chybiu chyba nie dostaliśmy maksimum? Widzę że Pan/ Pani albertotomba już jest zaniepokojony brakiem znajomości na najwyższych szczeblach. Raz jeszcze gratuluję i liczę na zmiany, jakiekolwiek tak naprawdę nie wiele tu trzeba żeby było choć trochę lepiej.
pati
02-12-2014 22:37
pati
Albertotomba Ty nie mianuj pana Janusza na wyższy stopień służbowy (żeby to osiągnąć trzeba sie trochę wykazać na wyższej Szkole w Szczytnie a pan Janusz niestety nie nie otrzymał takowej szansy z prostej przyczyny, nie był przewidziany na stanowisko oficerskie lub tez nie nadawał się na takowe stanowisko). Jeżeli chodzi o uniknięcie zaprzysiężenia w tym roku pana Janusza na stanowisko Wójta to również jest proste rozwiązanie i wyjście z jego sytuacji finansowej.....po prosty nasz nowy Wójt nie do końca uczciwie chce uniknąć opłaty podatkowej na poziomie "drugiego progu podatkowego". Jaka uczciwość i przebiegłość przemawia za Waszym nowym wójtem!!!!!! powodzenia gmino Chybie, tego jeszcze nie było :)
Talib
02-12-2014 23:39
Talib
Do pati, powyżej !!!
Czytaj ze zrozumieniem Buło !!! Albertotomba (neguję go w całości) miał na myśli komisarza wyborczego w B-B, a nie oficera policji !!! Żenada, podobnie jak u Albertotomba !!!
albertotomba
03-12-2014 09:34
albertotomba
Buło hehe, jaka elokwencja :-) No zobaczymy co będzie dalej, jak tak zaczyna to ciekawe jak skończy. Cieszę się, że nie wszyscy są Januszami i zdają sobie sprawę z tego co się dzieje. Odnośnie komentarza wiolcia.chybie to masz 100% rację. Możemy się tylko zastanawiać czy faktycznie jest aż tak niezorientowany czy aż tak bardzo liczył na głupotę wyborców. Podobno w gminie Chybie nic się nie dzieje, no to teraz zacznie :-) Stołki już porozdawane, a jeszcze Pana Janusza nie było w Urzędzie, będzie się działo, będzie zabawa... Nawet "doczepiony" teść Pana Janusza dzieli stołkami. To budujące :-)
[konto zostało usunięte]
03-12-2014 11:32
[konto zostało usunięte]
Komentarze są tak samo żenujące, jak cała kampania, nierówna walka jak i całe 8 lat rządów Pani Wójt, na szczęście byłej, która nawet nie umie wyjść z twarzą i zachować klasę do samego końca (w sumie żeby klasę zachować to trzeba ją mieć). Najlepiej wylewać swoje gorzkie żale na forum. Ciekawe albertotomba czy gdybyś nie był anonimowy to też byłbyś taki odważny? Opowiadasz takie bzdury, że aż włos się jeży na głowie. Wracając do Twojego komentarza z innego wpisu odnośnie tego, iż Pani Dubiańska skończyła z wyróżnieniem najlepszą uczelnię w Polsce - oczywiście gratulujemy, ale to nie jest wyczyn godny Nagrody Nobla!! Studia z wyróżnieniem kończy co trzeci Student, nawet ja. Swoją drogą masz bardzo dobre informacje odnośnie życia prywatnego, zawodowego Pani Eli, jak i działania naszego Urzędu, chyba musisz być BARDZO blisko z samą zainteresowaną :)
A apropo postu o odejściu Pana Żydka z Policji to proponuje wywiesić ogłoszenie o Twoich domniemaniach na każdym możliwym słupie w Chybiu, aby KAŻDY się o tym dowiedział o jego niecnych planach, bo piszesz to wszędzie. Myślę, że Twoje jakże "cenne" uwagi Pan Żydek weźmie pod uwagę.
Jeśli mogę dodać coś od siebie - to proponuję coś w życiu osiągnąć i do czegoś dojść, a potem komentować w ten sposób, no ale cóż zwykle tak bywa, że swoje frustracje wylewają te osoby, którym w życiu nic nie wyszło.
albertotomba
03-12-2014 12:45
albertotomba
Aha :-)
pati
03-12-2014 16:56
pati
do Talib !!!!!!!!
sam jesteś buła i to taka do kwadratu!!!!!! albertotomba w swojej opinii miał na myśli stopień oficerski. Jednakże to dla ciebie nadal jest niezrozumiałe i niech tak zostanie:)
albertotomba
03-12-2014 19:21
albertotomba
Sesja "zaprzysiężająca" została zwołana na wtorek. Ciekawe czy Pan Janusz będzie :-) ptaszki ćwierkają, że chorobowe...zobaczymy. Odnośnie tego czy byłbym taki odważny gdybym nie był anonimowy: nie, bo boję się Pana Janusza. 165cm w butach na obcasie i czapeczce, wąsko, inteligentnie osadzone oczy, no i te uszy :-) ahhh te uszy Panie Januszu, szaleje za Panem... Panie Januszu :D
jakajakaja
03-12-2014 20:09
jakajakaja
Można się tutaj nieźle uśmiać, komedia niczym na obradach Sejmu.
albertotomba jesteś taki żałosny, że głowa mała, dzieci w podstawówce mają wiecej oleju w głowie niż ty. Skoro pozjadałes wszystkie rozumy to startuj za 4 lata na wójta, na pewno będziesz fantastyczny i pokażesz co umiesz, bo siedzieć i gderać umie każdy.
A Pani Przemyk to faktycznie ikona... pijacka twarz, tłusty włos i te kozaki...zawsze i wszędzie...czy -10 stopni czy +40! hahahahahhaha
darujcie sobie już wylewanie wiadra pomyj i pogódźcie sie w koncu z porażką, a Pani wójt niech zakonczy te kadencje z twarzą!
Talib
04-12-2014 00:06
Talib
Do pati !!!!
Proszę cię bardzo nie pisz więcej żadnych komentarzy !!! Wypadałoby mi cię dobitnie obrazić w tym miejscu za głupotę i brak logicznego myślenia, lecz tylko przez grzeczność tego nie uczynię !!!
Od kiedy to oficer policji (komisarz, jak pisze albertotomba) zwołuje sesję zaprzysiężającą Wójta, buhahahahahhah ????????????????????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dalej nie dociera do ciebie Maślano, że taką sesję zwołuje komisarz wyborczy - DOCZYTAJ SOBIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Panie Wójcie, życzę powodzenia na te 4 lata i niech Pan nie daje się prowokować tym zapłakanym i nieszczęśliwym ortodoksyjnym zwolennikom byłej i miernej wójt !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Talib
04-12-2014 00:25
Talib
Do albertotomba - zresztą kolejnego załamanego po "Byłej" i nie potrafiącego przełknąć goryczy demokratycznej porażki !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Twoje bzdury o rzekomych kombinacjach Pana Wójta Janusza Żydka w związku z przejściem na policyjną zasłużoną "emkę" i związaną z tym równie zasłużoną odprawą za solidnie przepracowane lata, TO JAKAŚ PARANOJA !!!!!!!!!
Informuję cię pustaku, że policjant z dniem mianowania na urząd Wójta musi natychmiast odejść na emeryturę i jestem wręcz na 150% pewny, że Pan Wójt Janusz Żydek we wtorek zostanie zaprzysiężony i dla twojej wiedzy już oczywiście jako policyjny emeryt !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Albertotomba, niech cię dalej zalewa ta żółć porażki twojej guru, która z rozpaczy nawet nie raczyła się pojawić na pierwszej sesji Rady Gminy, podziękować za swoją miernotę i pogratulować swojemu następcy i życzyć sukcesów !!!!!!!!!!! Pozdrawiam cię albertotomba i również ciebie proszę, abyś kolejnych bzdur wyssanych z palca nie bazgrał !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
czytelniczka
04-12-2014 08:56
czytelniczka
"zasłuzona emerytura"
"solidnie przepracowane lata"

ten pan ma 46 lat!

PARANOJA - żeby w naszym kraju jedni pracowali do 67, ciężko, fizycznie, np. w hałasie a inne zawody ( np po 25 latach przy biurku i telefonie) szły na zasłużona emeryturę, ja sie z tym pogodzić nie mogę :((((
I jeszcze do tego te kwoty, jakie policyjni emeryci otrzymują( wysokośc emerytury tajna nie jest, na bip bedzie można sprawdzić)
ŻEBY było jasne- nie znam tego pana wcale, nie mam nic do niego, nie wiem, jak pracował, czy solidnie; jedno jest pewne- w świetle prawa ZASŁUŻYŁ i po prostu mnie szokuje nasze prawo, przywileje niektórych zawodów jeżeli chodzi o wiek przejścia na emeryturę ;(
jakajakaja
04-12-2014 09:14
jakajakaja
Nic nie stoi na przeszkodzie startować do Policji, teraz jest znacznie łatwiej, a za kilkanaście lat bedziesz w tej samej sytuacji, tylko przygotuj się na pracę w piątki świątki i niedzielę, a nie od poniedziałku do piątku po 8 godzin w ciepłym biurze.

Talib - nie wymagaj czytania ze zrozumieniem od Państwa powyżej, ponieważ ich poziom inteligencji jest zapewne wprost proporcjonalny do ich wpisów. Zgadzam się w z Tobą w 10000%, a Pani Wojt po raz kolejny pokazała swój poziom nie przychodząc na zaprzysiężenie Rady... i tak to niestety wszystko wyglądało w naszej gminie przez 8 zeszłych lat. Ale coż poradzisz, niech wylewają swoją gorycz, tyle im zostało. Ale widzisz... nie pomogło nawet ogłoszenie w kościele Pani Wójt z prośbą o udział w wyborach i głos (w ogóle ruch poniżej pasa wg mnie), ludzie mają jej po prostu DOŚĆ a ona dalej nie może sie z tym pogodzić!!!!!!!!!!! ŻAŁOSNE PO PROSTU ŻAŁOSNE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
albertotomba
04-12-2014 09:29
albertotomba
hehheh :-)
[konto zostało usunięte]
04-12-2014 10:32
[konto zostało usunięte]
A mnie zastanawia skąd kolego jesteś tak dobrze poinformowany? Nie ma na stronie Urzedu informacji jeszcze o sesji zaprzysieżającej Wójta, a Ty już wiesz... ojjj masz chyba wtyki w urzędzie ;]
dracena11
04-12-2014 10:46
dracena11
Szanowni Państwo skończcie już tę dyskusję.Jest ona poniżej jakiegokolwiek poziomu. Wierzę, że żadna z osób, o której piszecie nie zniżyłaby się do tego poziomu. Mam nadzieję, że ani Pni Dubiańska-Przemyk, ani Pan Żydek nie czytają tych komentarzy. Zapewne wstyd by ich było za takich wyborców. Ciekawa jestem czy bylibyście Państwo na tyle odważni, by w ten sposób pisać, gdyby te osoby stały przed Wami ?! Mam nadzieję,że nasi wójtowie nie mają z Wami nic wspólnego.

Wyborca
czytelniczka
04-12-2014 12:38
czytelniczka
~jakajakaja:
Ale wszyscy nie możemy być policjantami, strażakami, żołnierzami..... poza tym cała reszta zawodów, to kto będzie wykonywał???? Moim zdaniem to jawna nieprawiedliwośc iśc w wieku 45 lat na "zasłużoną" wysoką emeryturę.
Tacy młodzi ludzie są zdolni przecież do wielu innych prac jeszcze, chociażby bycie wójtem to praca ogromnie odpowiedzialna i stresująca, pan wyczerpany emeryt musi dać radę zarzadzać całą gminą. A tak juz a propos- praca w światki, piatki i niedzielę jest prawie wszedzie: w handlu, na montażu produkcji, w szpitalu- nawet salowa wyobraź sobie! Juz nie mówię o własnej działalności gospodarczej, to jest meksyk czasem 20h/dobę :( Także mnie tu nie wystraszysz pracą w weekendy- znam to doskonale. Myślę, że każdy z nas wołałby mieć dyzury w pracy ale w wieku 45 lat pojśc sobie na emeryturę i np. zwiedzać świat w pełni sił.
Jeszcze raz powtarzam, ŻEBY było jasne- nie znam tego pana wcale, nie mam nic do niego.... skojarzyło mi się w temacie i tyle :) Takie mamy prawo i ponarzekać każdy na nie może ;)
kartonek87
04-12-2014 12:55
kartonek87
Szkoda że w Chybiu nie została zorganizowana debata przed II turą wyborów. Wtedy wszyscy "odważni" internauci, mogliby wylać swe żale i uwagi kawa na ławę. Tylko pewnie nie mieliby wtedy odwagi zadać żadnego, konkretnego pytania czy udzielić tak "owocnego" komentarza jak pod tym artykułem. Ludzie, żyjcie TU i TERAZ! P. Dubiańska jest już przeszłością i po co w ogóle pisać coś na jej temat, skoro to nic już nie zmieni. To,że nie może się pogodzić z przegraną świadczy tylko o niej, bo nawet kontrkandydat Pana Sitko w Skoczowie, zdobył się na komentarz na ox.pl a akurat jego porażka w II turze boli chyba bardziej jego samego (w I turze 40% poparcia a w II przegrywa). TU i TERAZ to Pan Żydek wójtem Gminy Chybie przez najbliższe 4 lata i nikt z Was już tego nie zmieni. Zamiast pisać głupoty i farmazony poniżej jakiejkolwiek krytyki, lepiej pomyślcie co można było zrobić w Gminie Chybie, by trochę ją rozwinąć i unowocześnić, skoro przez 8 lat nic wielkiego się nie wydarzyło. I proszę mi tu nie pisać o powstaniu kanalizacji, bo to jest WYMÓG UE a nie pomysł Wójta. Tyle w temacie.
active
04-12-2014 14:21
active
Byłą Panią Wójt boli porażka, bo była tak bardzo pewna siebie, że miała już przed wyborami zaplanowaną imprezę z okazji wygranych wyborów:), chciałbym widzieć jej minę kiedy dowiedziała się o przegranej..A w UG podobno żałoba :) no w końcu trzeba będzie porządnie pracować...
kartonek87
04-12-2014 21:21
kartonek87
a poza tym, zamiast dyskutować w necie, lepiej ubierzcie ciepłe kurteczki, czapeczki i idźcie posprzątać plakaty wyborcze Waszej już BYŁEJ Pani Wójt. Bo same się nie usuną a czasy nie porządku już za nami!
pati
05-12-2014 21:36
pati
do Talib!!!
ty nadal nie rozumiesz sensu wypowiedzi więc nie bądź żałosny!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
i bądź tak bardzo oddany nowym "rządom" gminy Chybie. Myślę, że za 3 lata wywołam cię do odpowiedzi co ten wasz wójt tak radykalnie zmienił w gminie............ :) w przypadku gdyby te "rządy" nowego wójta trwały pełny okres kadencyjności to jestem pewna, iż to będzie to ostatnia jego przygoda w tejże gminie. Wydaje mi się, że wystarczy już w naszym kraju wielu pomyłek wyborczych i na tym poprzestańmy w tej komedii:))))
pati
05-12-2014 21:48
pati
do czytelniczka:)
śmigaj na kopalnie, do straży pożarnej, wojska, BOR, ABW itp. a nie będziesz mia-ł (ła) tyle żalów i pretensji. Ja im w ogóle nie zazdroszczę wole robić swoje bez stresu po 8h i do domu i bez zbędnych natrętnych telefonów w czasie wolnym, a co gorsza wezwań po godzinach do roboty (mam takie przykłady z relacji znajomych zatrudnionych w tych pseudo uprzywilejowanych służbach i niczego w tych czasach im nie zazdroszczę). Każdy z tych znajomych mówi, "że dobre czasu to już dawno się skończyły i lepiej to już nigdy nie będzie" i tak faktycznie jest.
[konto zostało usunięte]
10-12-2014 08:46
[konto zostało usunięte]
albertotomba coś słaby prorok... Pan Wójt został wczoraj zaprzysiężony, wbrew Twoim domniemaniom.
Oj słaby z Ciebie Wrożbita Maciej :) I skończ opowiadać głupoty i siać propagandę.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
Kontakt z redkacją