reklama
wyświetleń: 4528komentarzy: 12

Walka trwa. Gdzie II tura?

27-11-2014 15:00

Choć wybory odbyły się niemal dwa tygodnie temu, emocje wyborcze jeszcze nie wszędzie opadły. W niektórych gminach w niedzielę, 30 listopada odbędzie się II tura wyborów. Gdzie trwa walka o urząd wójta czy burmistrza?

W części gmin powiatu wybory rozstrzygnęły się w I turze. Tak było w Brennej, gdzie innych kandydatów pokonał większością głosów Jerzy Pilch, który na stanowisku Wójta zastąpi Iwonę Szarek (nie kandydowała). Na swoim stanowisku pozostanie też Tomasz Branny z Dębowca oraz Anna Grygierek ze Strumienia, która z trzykrotną przewagą pokonała swojego rywala. Bez dogrywki obejdzie się również Ustroń, gdzie w I turze zwyciężył dotychczasowy burmistrz Ireneusz Szarzec. Wiślanie też nie muszą już głosować – w mieście Małysza w pierwszej turze wygrał Tomasz Bujok, który pokonał obu braci Poloczków. Bez zmian na stanowisku wójta będzie w Zebrzydowicach – obecny Wójt, Andrzej Kondziołka nadal będzie przewodniczył tej gminie.

Pisaliśmy:
Brenna: Pilch będzie rządził
Czas na komentarze – Tomasz Branny
Anna Grygierek – dziękuje za głosy
Komentarze - czas na Ustroń

Jednak nie wszędzie ucichły wyborcze emocje. II tura czeka mieszkańców Chybia, gdzie o urząd Wójta powalczy dotychczasowa Wójt Gminy Elżbieta Dubiańska- Przemyk oraz kandydat na Wójta Janusz Żydek. Podobnie do wyborów pójdą jeszcze w najbliższa niedzielę, 30 listopada, mieszkańcy Cieszyna, gdzie w II turze zmierzą się obecny Burmistrz Mieczysław Szczurek i kandydat na Burmistrza Ryszard Macura. Zacięta walka trwa także w Gminie Goleszów, gdzie w dogrywce powalczą obecny Wójt Krzysztof Glajcar i kandydat na Wójta, Zbigniew Wacławik oraz w Hażlachu, w którym do II tury przeszli Grażyna Krehut oraz Grzegorz Sikorski. Po raz pierwszy od 24 lat w Istebnej zmieni się wójt – na urząd ten nie kandydowała Danuta Rabin. O przywilej kierowania gminą zmierzą się tam obecny Wicewójt Henryk Gazurek i kandydatka na Wójta, Danuta Konarzewska. W Skoczowie podobnie o stołek Burmistrza walczy obecny wiceburmistrz, Piotr Rucki. 30 listopada zmierzy się w II turze z kandydatem na Burmistrza, Mirosławem Sitko.

Pisaliśmy:
Dubiańska-Przemyk czy Żydek
Cieszyn: także tutaj II tura
Krehut czy Sikorski?
Glajcar czy Wacławik
Gazurek czy Konarzewska? W Istebnej II tura
Skoczów- będzie II tura?

Głosowanie w II turze odbędzie się w najbliższą niedzielę, 30 listopada w godzinach 7.00-21.00. W powiecie cieszyńskim głosować będą mieszkańcy sześciu gmin: Chybia, Cieszyna, Goleszowa, Hażlacha, Istebnej i Skoczowa. W całym kraju druga tura odbędzie się w 890 gminach. W nocy z piątku (28.11.2014) na sobotę rozpocznie się cisza wyborcza, która obowiązuje na terenie całego kraju (nie tylko tam, gdzie trwa głosowanie) i zakończy się w niedzielę wraz z zamknięciem ostatniego lokalu wyborczego.

Żeby nasz głos był ważny stawiamy jeden znak X w kratce przy nazwisku wybranego kandydata. Tylko taki symbol jest ważny. Każdy inny niż niż "dwie przecinające się linie, których punkt przecięcia znajduje się w obrębie kratki" przy nazwisku kandydata spowoduje, że głos będzie nieważny.

Zapraszamy do śledzenia naszego wyborczego serwisu:

Natasza Gorzołka

źródło: OX.PL
dodał: NG 27-11-2014 15:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (12)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

olkocieszynski
27-11-2014 15:24
olkocieszynski
bede glosowal na Pana Szczurka. nie chce zeby Cieszynem rzadzil katecheta i nauczyciel bez doswiadczenia a razem z nim cieszynscy proboszczowie. chce Cieszyna ekumenicznego i rozwijajacego sie. a to moze zapewnic tylko Pan Szczurek. mozemy wybrac tylko miedzy dwoma kandydatami wiec ja juz swojego mam.
Silesian
27-11-2014 15:39
Silesian
Z tego co słyszałem to Pan Macura właśnie nie ulega wpływa proboszczów za co też poniósł konsekwencje sprzeciwiając się sławnemu Satławie. Nie ma co się zastanawiać trzeba odsunąć obecnego Burmistrza od władzy już pokazał swoją nieudolność!
olkocieszynski
27-11-2014 16:31
olkocieszynski
sprzeciwil sie jednemu a slucha trzech innych i Pana Kuboszka. chyba na codziennej ktos pisal ze lepszy Szczurek na dachu niz Macura zza oltarza i ja sie z tym zgadzam. nie wyobrazam sobie burmistrza ktory w tygodniu zalatwia sprawy miejskie a w niedziele rozdaje komunie na Mnisztwie
Silesian
27-11-2014 16:56
Silesian
Lepiej nie wyciągać co który z Panów robi po pracy... Zastanawia mnie natomiast jak można sobie załatwić numer rejestracyjny SCI 0003 tak z ciekawości tylko?
syroma
27-11-2014 18:46
syroma
1000 zł z kapsy i masz na tablicy co tam chcesz
Silesian
27-11-2014 18:58
Silesian
A nie jest tak że za 1000zł jest rejestracja zaczynając się od S1 a następnie napis na przykład S1 MYSZ?
observer
27-11-2014 19:01
observer
Bardzo silnym argumentem przemawiającym za Ryszardem Macurą jest to, że Cieszyn potrzebuje człowieka, który dokona bilansu otwarcia w kluczowych sprawach, które martwią mieszkańców. Przede wszystkim przeciągający się remont kanalizacji, sprawa przejścia w Boguszowicach oraz sytuacja węzła przesiadkowego. Te sprawy - w mojej opinii - były prowadzone w sposób który mi osobiście nie odpowiada. Kanalizacja - gdy była pogoda, gdy dzień trwał długo prace były ledwo widoczne. Jak zbliżają się wybory - wszystko nagle przyśpiesza. To samo tyczy się przejścia w Boguszowicach gdzie postawienie przeciwko sobie dotychczasowych najemców i pracowników Castoramy wcale nie musiało mieć miejsca. Tego konfliktu można było uniknąć drobiazgowo studiując sytuację i plany inwestora wcześniej. Do olkocieszyński - za taki ekumenizm jaki Ty proponujesz ja osobiście serdecznie dziękuję. Wytykanie konkretnej wiary kandydatowi jest zwykłym chamstwem i za takie wypowiedzi powinieneś albo usunąć konto albo po prostu zostać zbanowany. Ryszard Macura jest człowiekiem podchodzącym z szacunkiem do każdego. Sam sobie wystawiasz kiepskie świadectwo.
Donek
27-11-2014 20:59
Donek
Do olikocieszyński
Szkoda że Tobie przeszkadza człowiek prawy uczciwy wykształcony prawnik historyk teolog. To że nauczyciel i to dobrze głosuje za nim cała młodzież Cieszyna i jego wychowankowie. Twoje wypowiedzi dziecinne błazenariada. Ma swoje poglądy szanuje każdego człowieka i każdy jest mu bliski. Jeżeli jesteś ateistą mnie to nie przeszkadza jemu chyba też nie, daruj sobie takie wypowiedzi że Macura zza ołtarza. A kim ty jesteś z poza czego ty wyglądasz może jesteś czerwony może przebieraniec i zawsze odwracasz kabot. Mcura nie siedzi na forach nie opluwa nie fb który istnieje a robi to za niego młodzież za jego przyzwoleniem. Daruj sobie . Dla mnie Macura to burmistrz wszystkich Cieszyniaków.
rambo11
28-11-2014 09:55
rambo11
TYLKO MACURA Bo cieszyn potrzebuje zmian !!!!!!!!!!!!!!!!
nata27
28-11-2014 11:07
nata27
Do: olkocieszynski
Twoja wypowiedź świadczy tylko i wyłącznie o tym, że mając zamiar uczestniczyć w wyborach nie zadałeś sobie najmniejszego trudu aby poznać wszystkich kandydatów oraz ich programy wyborcze. Najwyraźniej jedyne czym się kierujesz to stereotypy. Bo katolik, do tego praktykujący i udzielający się we wspólnocie to zło, bo na pewno będzie trzymał z proboszczami, bo z Cieszyna zechce zrobić mekkę ekumenizmu i może jeszcze nawracać będzie zza biurka burmistrza... A tekst o "nauczycielu bez doświadczenia" to już w ogóle szczyt ignorancji. Ty chyba człowieku nie zdajesz sobie sprawy jak długo i w ilu szkołach pan Macura jest nauczycielem! To jeden z najfajniejszych pedagogów jakich spotkałam, bo jest zwyczajny, ludzki... Życzyłabym sobie żeby każdy nauczyciel taki był. Podczas lekcji z nim nie można było się zorientować że to głęboko wierzący człowiek i nigdy nie robił nam wykładów o religijności itp. Każdego traktuje równo i każdemu daje szansę. Wiara to indywidualna sprawa każdego człowieka. Co Ciebie obchodzi co kto robi po pracy? Panie Macura ma Pan mój głos, bo naszemu Miastu potrzeba zrównoważonego i obiektywnego gospodarza. I każdy kto widzi w Panu szansę na zmiany będzie podobnego zdania.
czytanie_ze_zrozumieniem
28-11-2014 16:01
czytanie_ze_zrozumieniem
Napieprza..ą się a roboty nima...
http://natemat.pl/125469,w-cieszynie-granica-dzieli-ostra-walka-o-cieszynski-park-handlowy
Stanislaw 1981
28-11-2014 16:06
Stanislaw 1981
SZCZUREK nich dalej będzie Burmistrzem,
Cieszyna nie stać na stratę czasu z nauczycielem religii Macurą, który będzie wskazywał inwestorom że lepiej jest inwestować tam gdzie on nakaże, a nie ich zamiary i zdrowy rozsądek.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
Kontakt z redkacją