Zwycięstwo Jerzego Tomaszczyka

Jerzy Tomaszczyk z Dominikiem Babikiem z Cieszyna jadąc fiatem 126p zdobyli pierwsze miejsce w klasie 1 Fiat do 652 ccm, podczas I eliminacji KJS.
W Bielsku – Białej 6 lutego br. odbył się pierwszy KJS, I eliminacja Beskidzkich Mistrzostw Kierowców Amatorów w sezonie 2005. Organizatorem zawodów był Automobilklub Beskidzki.

Start oraz metę zlokalizowano przy hipermarkecie Auchan. Na parkingu hipermarketu odbyło się 6 z 12 prób sportowych, następne 3 odbyły się na parkingu Fiata, a kolejne 3 na parkingu pod okrąglakiem przy ul. Warszawskiej (dawna giełda towarowa).
Trasa wszystkich prób była wyznaczona z opon i taśmy – mini odcinki specjalne, na których ustawiona została meta lotna i meta stop. 32 załogi wystartowały do zawodów, ukończyło 30 załóg. „ - .. dzisiaj na próbach sportowych dominowały umiejętności techniczne kierowcy, a nie moc silnika. Miejsca na których zawodnicy próbowali swoich sił walcząc o dobre miejsce i punkty do licencji były oblodzone, leżał ubity śnieg, tak wiec kierowcy startowali w typowo zimowych warunkach” – po zakończonym KJS – ie mówił tak, Sławomir Pytel Prezes Automobilklubu Beskidzkiego. W zawodach najwięcej wystartowało fiatów 126. Kibice mogli zobaczyć również samochody Seicento Sporting, Nissan Almera, Citroen Saxo, Opel Kadett czy Mitsubishi Eclipse.